سرمایه گذاری در چابهار معافیت مالیاتی 20 ساله دارد

معاون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد چابهار معافیت 100 درصدی مالیاتی 20 ساله دارد و بعد از این مدت نیز قابل تمدید است.

به گزارش فرینا، غلامرضا پناه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چابهار مزیت‌ ها و فرصت های بی شماری در زمینه سرمایه گذاری و سودآوری در هرفعالیتی دارد.
پناه گفت: معافیت‌های مالیاتی، تعرفه‌ های صفر گمرکی و انرژی ارزان در چابهار سبب شده تا بیش از سه هزار و 200 شرکت داخلی و خارجی در منطقه آزاد چابهار به ثبت برسد.
وی افزود: تجارت با افغانستان یکی از مزیت های بندر و منطقه آزاد محسوب می شود که در این زمینه بیش از 160 شرکت افغانستانی به ثبت رسیده است.
معاون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار از قطب های اقتصادی ایران است و سرمایه ‌گذاران در منطقه آزاد می‌ توانند از عدم وجود تعرفه گمرکی استفاده و تجهیزات، مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی را بدون تعرفه گمرکی صادر یا وارد کنند.
پناه افزود: چابهار یکی از بهترین مناطق برای فعالیت سرمایه گذاری در زمینه گردشگری، کشاورزی و تجارت است.
وی گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ثبت هرگونه شرکت می توانند به سایت سازمان منطقه آزاد چابهار به نشانی http://www.cfzo.ir قسمت سامانه الکترونیکی ثبت شرکت مراجعه کنند.
معاون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری منطقه آزاد چابهار به مزیت های اختصاصی این منطقه برای سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: چابهار با موقعیت جغرافیایی راهبردی در کنار آبراه های بین المللی و نزدیک به خطوط بین الملل کشتیرانی تنها بندر تجاری ایران در خارج از تنگه هرمز است.
پناه گفت: چابهار نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آب های آزاد، نزدیک ترین بندر به بازارهای آسیای میانه و افغانستان است و دسترسی آسانی به سوخت های فسیلی، مصالح ساختمانی، مواد معدنی گوناگون در شرق کشور دارد.
وی تسهیلات فروش و اجاره بلند مدت برای سرمایه گذاران خارجی، ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، واقع شدن در امن ترین و نزدیکترین مسیر به بازارهای جهانی را از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری منطقه آزاد چابهار افزود: چابهار فاصله نزدیکی با کشورهای پرجمعیت هند و پاکستان و دسترسی آسان به سرزمین اصلی ایران و منطقه خلیج فارس به عنوان بزرگترین منابع انرژی جهان دارد.
پناه ادامه داد: تسهیلات و مزیت های قانونی برای سرمایه گذاری در این منطقه در نظر گرفته شده که از جمله آن امکان تملک 100 درصدی سهام شرکت های اتباع خارجی، ضمانت سرمایه گذاری ها بر اساس قانون تشویق، حمایت سرمایه گذاری خارجی در ایران و امکان انتقال 100 درصد سرمایه و سود حاصل از فعالیت اشخاص ثبت شده خارجی به خارج از کشور است.
وی معافیت ورود ماشین آلات و مواد اولیه مصرفی واحدهای تولیدی از عوارض ورودی گمرکی، آزاد بودن صادرات محصولات تولیدی هر منطقه از مقررات عمومی صادرات و واردات و معافیت گمرکی محصولات تولیدی واحدهای صنعتی منطقه برای صدور به سرزمین اصلی به میزان ارزش افزوده در استفاده از مواد اولیه داخلی را از دیگر مزایای سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد.
معاون اقتصادی و سرمایه ‌گذاری منطقه آزاد چابهار افزود: سرمایه گذاران امکان استفاده از نیروی کار خارجی به میزان 10 درصد کل نیروی کار در این منطقه را دارند و سرمایه گذار مجاز به خرده فروشی کالا نیز است.
پناه گفت: قوانین و مقررات انعطاف پذیر در زمینه نیروی کار شاغل در منطقه آزاد چابهار وجود دارد و سرمایه گذاران مجاز به تخلیه، بارگیری، ترانزیت و ترانشیپ و معافیت آن از عوارض و حقوق گمرکی به استثنای هزینه های انبار و جابجایی هستند.
وی افزود: قابلیت استفاده از تسهیلات بانکی برای اجرای طرح های سرمایه گذاری و امکان تاسیس بانک و بیمه داخلی و خارجی یا شعبات آنها در منطقه آزاد چابهار وجود دارد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ویزای 6 ماهه برای سرمایه گذاران خارجی با قابلیت تمدید صادر می شود و صدور ویزا در فرودگاه از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه نیز قابل انجام است.
پناه ارتقاء منطقه آزاد چابهار و تبدیل آن به کانون اصلی حمل و نقل ترانزیت در چارچوب توسعه محور شرق کشور، اتصال به شبکه ریلی، اتصال به شبکه گاز، امکان ساخت صنایع پایین دستی با آغاز بکار صنایع سنگین از جمله پتروشیمی، فولاد و ساخت فرودگاه بین المللی را از فرصت های آینده در بندر و این منطقه عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد چابهار در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار و 9 پیکره در اردیبهشت سال 1370 با مصوبه هیات وزیران رسمیت یافت و در 22 بهمن ماه سال 1371 همزمان با کیش و قشم در زمان ریاست جمهوری مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رسما افتتاح شد. 

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو