شنبه 4 خرداد 1398

آغاز بهسازی مسیر دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام

مدیر کل عملیات فرودگاهی و خدمات زمینی شرکت خدمات هوایی پیام البرز گفت: بهسازی و آسفالت جاده کیانمهر به ماهدشت به عنوان تنها مسیر ارتباطی به فرودگاه بین المللی پیام آغاز شد.

به گزارش علی کاملی افزود: این جاده تنها راه ارتباطی به فرودگاه پیام است که به علت نامناسب بودن وضعیت آسفالت بهسازی می شود.
کاملی گفت: با پیگیری انجام شده و طی توافق با استانداری البرز از محل اعتبارات استانی عملیات بهسازی و روکش آسفالت و تامین روشنایی این مسیر آغاز شده است.
وی افزود: برای بهسازی، روکش آسفالت و تامین روشنایی این مسیر به طول 4.5 کیلومتر حدود 100 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تا پایان ماه جاری این مسیر آماده می شود.
مدیر کل عملیات فرودگاهی و خدمات زمینی شرکت خدمات هوایی پیام البرز گفت: طبق برنامه ریزی هشتم شهریور ماه جاری نخستین پرواز از فرودگاه مسافربری پیام به سمت مشهد مقدس انجام می شود.
کاملی وجود مرکز زباله های حلقه دره را یکی از مشکلات پیش روی فرودگاه مسافربری پیام عنوان کرد و افزود: پیگیری های زیادی در این زمینه صورت گرفته اما هنوز اقدام جدی برای حل این معضل انجام نشده است.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران ـ کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است.
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است.
مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته دولت امسال تحقق می یابد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو