13 / افتتاح و کلنگ زنی ۵۳ پروژه با اعتبار ۹۳۲ میلیارد تومان در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس از افتتاح و گلنگ زنی ۵۳ پروژه با اعتبار ۹۳۲ میلیارد تومان در این منطقه خبر داد.

به گزارش فرینا، محسن نریمان در این آیین گفت: امروز پروژه های مهمی از جلفا تا خداآفرین و در تمام بخش های منفصل در منطقه آزاد ارس افتتاح می شود. 
نریمان افزود: علی رغم مشکلاتی که در منطقه داریم، تلاش کرده ایم تا پروژه های آغاز شده به انجام برسد و پروژه های جدیدی نیز در برنامه سازمان منطقه آزاد ارس قرار دارد. 
وی با اشاره به ظرفیت های بالای ارس در حوزه های مختلف، گفت: ارس با توجه به همجواری با کشورهای مختلف، توان نقش آفرینی اقتصادی در کشور را دارد و این ظرفیت ها باعث ارتقای جایگاه ارس در بین مناطق آزاد شده است. 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: افزایش گردشگران در سال جاری نشان دهنده اقبال بالای مردم ایران به ارس است و این منطقه با توجه به استعدادها و ظرفیت هایش می تواند گردشگران به مراتب بیشتری را جذب کند. 
نریمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب کلیات لایحه افزایش مناطق آزاد کشور، گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر نیز کلیات لایحه افزایش مناطق آزاد به تصویب رسید و دفاع جانانه دکتر حسن نژاد در مجلس شورای اسلامی در این زمینه تاثیر زیادی داشت. 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان افزود: مناطق آزاد در صورت مساعدت دولتمردان و با پشتوانه مجلس شورای اسلامی می توانند بر توطئه های اقتصادی  دشمنان غلبه کنند. 
گفتنی است، طرح های قابل افتتاح امروز در منطقه محدوده های منطقه آزاد ارس 45 طرح و تعداد طرح های کلنگ زنی نیز 8 طرح است. بر همین اساس، همزمان با هفته دولت در منطقه آزاد ارس 11 طرح در حوزه تولید و صنعت، 19 طرح عمرانی، یک طرح زیرساختی، یک مرکز رشد، یک مجتمع تجاری، 10 طرح در حوزه کشاورزی و 2 پروژه گردشگری افتتاح می شود. 5 طرح در حوزه عمرانی و 3 طرح در حوزه کشاورزی هم در این سفر کلنگ زنی می شود. 
اعتبار طرح های قابل افتتاح 351 میلیارد تومان و برای پروژه هایی که کلنگ زنی می شود 587 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد بود. میزان اشتغالزایی طرح هایی که امروز افتتاح می شود 277 نفر است. پیش بینی اشتغال طرح هایی که کلنگ زنی می شود نیز 657 نفر است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو