شنبه 4 خرداد 1398

15 / مرکز نوردوز در ارس به یک منطقه مهم مرزی کشور تبدیل می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با اقدامات و سرمایه گذاری های انجام شده، مرکز نوردوز در منطقه آزاد ارس به یک منطقه مهم مرزی کشور تبدیل می شود.

به گزارش فرینا، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم افتتاح ساختمان این سازمان در مرکز نوردوز گفت: روند توسعه و تکمیل زیرساخت ها در این مرکز به واسطه سرمایه گذاری های انجام شده و اعتبارات پیش بینی شده توسط این سازمان در این مرکز قابل توجه است. 
وی تاکید کرد: مرکز نوردوز در منطقه آزاد ارس تا 5 سال آینده به یکی از مهم ترین مناطق مرزی کشور به لحاظ رونق اقتصاد و تجارت تبدیل می شود و بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاکنون استقبال خوبی از حضور در این مرکز نشان داده اند. 
نریمان ادامه داد: وقتی بسترها برای حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در منطقه ای فراهم شود طبیعتا آنها خود به خود برای سرمایه گذاری تمایل نشان می دهند و وقتی رونق در کسب و کار و اقتصاد اتفاق بیافتد سرمایه گذاران بیشتری برای سرمایه گذاری اظهار تمایل می کنند و این یعنی رونق فضای کسب و کار و تجارت مبتنی بر تولید و صنعت و کار با همسایگان و مناطق همجوار. 
وی افزایش تعاملات مناسب مرزی با همسایگان در جهت اعتلای اقتصاد را یک موتور پیش برنده اقتصاد در منطقه آزاد ارس دانست و گفت: با کمک دستگاه ها و نهادهای مرتبط، نمایندگان مجلس و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی مرکز نوردوز در منطقه آزاد ارس به نقطه ای قابل اتکا در صنعت، تجارت و گردشگری تبدیل می شود. 
همزمان با هفته دولت دو پروژه ساختمان اداری و مجتمع تجاری و اقامتی در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بهره برداری رسید. 
در سفر مشاور رییس جمهور و هیأت همراه به مرکز نوروز منطقه آزا دارس، ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد ارس در این مرکز افتتاح شد.
برای احداث این ساختمان و محوطه سازی های مربوطه ۱۶میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه شده است.
هم چنین یک مجتمع تجاری و اقامتی در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افتتاح شد. 
این مجتمع که برای آن 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده دارای 20 واحد سوئیت اقامتی و 6 واحد تجاری و یک فروشگاه بزرگ 600 متری است که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در این منطقه احداث شده است.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو