دوشنبه 2 ارديبهشت 1398

بازدید اعضاء کارگروه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از فرودگاه پیام 

صبح امروز (چهارشنبه) اعضاء کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند. 

به گزارش خبرنگار فرینا، در این بازدید که علیرضا جعفری هرندی معاون توسعه مدیریت، شعبان شاهکوهی مدیر امور مجامع و جعفر آهنگران مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حضور داشتند؛ امکانات، مراکز تولیدی و زیرساخت های ایجاد شده برای پذیرش مسافران در فرودگاه پیام مورد بازدید قرار گرفت.
اعضاء کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز از پایانه مسافری فرودگاه پیام، مرکز تشخیص سرطان پت اسکن، کارخانه تولید کیسه خون با عنوان «فردآور ایران»، نیروگاه الکترو پاویر البرز و پروژه عمرانی بلوار 90 متری فرودگاه پیام بازدید کردند. 
مرکز پت اسکن پیام نخستین مرکز خصوصی تصویر برداری مولکولی در کشور با هدف خدمات رسانی به بیماران و نیازمندان با در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی راه اندازی با در اختیار داشتن امکانات پت سی تی، پت ماموگرافی و SPECT در این منطقه راه اندازی شده است. 
نیروگاه الکترو پاویر البرز هم نخستین نیروگاه تولید همزمان برق، حرارت و برودت در مقیاس صنعتی در کشور است. 
هم چنین در نشستی با حضور اعضاء کارگروه و معاون و مدیران دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی موضوع اصلاح محدوده و گرایش مجاز منطقه ویژه اقتصادی بررسی شد. 


تعریف چهار محور اصلی برای کار در منطقه ویژه پیام 

سعید زرندی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در این نشست گفت: چهار اصل و رویکرد برنامه محور، تحول آفرین، کار اجرایی و سلامت محوری در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. 
وی تاکید کرد: جهت گیری ها در این منطقه به گونه ای است که امروز بتوانیم بگوییم منطقه ویژه اقتصادی پیام وجوه متمایزی نسبت به سایر مناطق ویژه اقتصادی کشور داراست. 

زرندی با اشاره به اینکه منطقه ویژه پیام برنامه ای ویژه برای توسعه صنایع های تک، دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال دارد گفت: فاز ٣ فرودگاه پیام به مساحت ١٨ هکتار به صنایع دانش بنیان اختصاص داده شده است. هم چنین مجوز فعالیت به سرمایه گذاران در این فاز به صنایع فعال در حوزه ICT  اختصاص می یابد.
وی هم چنین از ارائه خدمات مسافری به مردم استان البرز از طریق فرودگاه پیام خبر داد و گفت: از روز جمعه 23 شهریورماه با پرواز کرج به مشهد بخش مسافری فرودگاه پیام به بهره برداری می رسد.

مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو