ارس را به قطب تولید تجهیزات پزشکی تبدیل می کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در آئین کلنگ زنی واحد تولیدی شرکت آذر دستکش ارس گفت: ارس را به قطب تولید تجهیزات پزشکی تبدیل می کنیم.

به گزارش فرینا، محسن نریمان تامین نیاز کشور در شرایط تحریم را مهم عنوان کرد و افزود: تولید دستکش های پزشکی نیاز کشور بوده و خرسندیم با آغاز بکار این واحد تمام نیاز کشور رفع خواهد شد.
نریمان گفت: تحریم ها مردم را آزار می دهد و ما آماده ایم با استفاده از مزیت های قانونی و مشوق های سرمایه گذاری از تولید تجهیزات پزشکی برای خودکفایی و ارتقاء سطح دانش تولید و جلوگیری از خروج ارز ارس را به قطب تولید تجهیزات پزشکی تبدیل کنیم.
وی افزود: ارس در نقطه استراتژیک با امکان دسترسی به بازارهای مختلف آسیا و اروپا قرار گرفته و با توجه به قوانین مخصوص و حمایتی مناطق آزاد، این منطقه بهترین مکان برای تولید و صادرات و کسب سود بیشتر با امکان واردات تکنولوژی تولید و ده ها مورد دیگر بدون پرداخت عوارض گمرکی و مالیات است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، مناطق َآزاد و بخصوص ارس انگیزه سرمایه گذاران برای تولید و صادرات را افزایش داده است.
با بهره برداری از این شرکت، به 350 نفر شغل ایجاد شده و با تولید سالانه 300 الی 400 میلیون جفت انواع دستکش های مصرف شده در پزشکی و صنایع غذایی، از خروج 20 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری می شود. تولیدات این شرکت دارای استانداردهای بین المللی و ملی بوده و نسبت به مشابه خارجی وارد شده به کشور 40 الی 50 درصد ارزان است.
شایان ذکر است، در آئین کلنگ زنی این واحد تولیدی مدیرعامل و قائم مقام سازمان منطقه آزاد ارس، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی نیز حضور داشتند.
گفتنی است، شرکت آذر دستکش ارس دومین واحد تولیدی مجموعه مدیریتی واحد بعد از شرکت آذرتجهیز طب ارس است. آذر تجهیز طب ارس با سرمایه گذاری 11 میلیارد تومان و اشتغالزایی 164 نفر فعالیت خود را با تولید انواع دستکش های طبی از جمله دستکش های جراحی، معاینه و نیتریل در تیرماه سال 1396 وبا ظرفیت تولید سالانه 70 میلیون جفت دستکش و تولید انواع کیسه های انتقال خون و سایر تجهیزات مشابه پزشکی به بهره برداری رسیده است.
مجموع تولیدات این دوشرکت با مدیریت واحد، میزان واردات دستکش های پزشکی و بهداشتی به کشور را به صفر رسانده و علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، بخش قابل توجهی از تولیدات خود را بعنوان محصول ایرانی به خارج از کشور صادر می کنند.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.