برگزاری کارگاه پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد در منطقه آزاد چابهار

کارگاه معرفی پروژه پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد با همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و با حضور مشاوران خارجی و ایرانی در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرینا، دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد مناطق آزاد کشور، با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها با حضور معاونین، مدیران و سرمایه گذاران منطقه آزاد چابهار برگزار شده است گفت: گروه مشاورین شرکت پیمانکار، در ادامه بازدید از مناطق آزاد کشور به منظور انجام فاز شناخت پنجره واحد خدمات الکترونیک، در سفر دو روزه به منطقه آزاد چابهار، کارگاه‌ها و نشست‌هایی را برگزار کردند و در این خصوص بازدیدهایی نیز انجام شد.
محمد امین الله داد افزود: این کارگاه‌ها در سه بخش سازمانی با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار، کارگاه بررسی مقررات و رویه‌های کسب و کار با حضور سرمایه گذاران منطقه و هم‌چنین کارگاه توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات با حضور واحد IT و حوزه تکنولوژی برگزار شد.
الله داد گفت: در این کارگاه‌ها وضع موجود در مناطق آزاد کشور و نحوه اجرای تحول دیجیتال و پیاده سازی سامانه پنجره واحد توضیح و مورد بررسی قرار گرفت. 
دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد مناطق آزاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور افزود: گروه مشاورین شرکت پیمانکار، تا کنون از چهار منطقه آزاد انزلی، ماکو، ارس و چابهار بازدید داشته‌اند و قرار است در پایان بازدید از سه منطقه آزاد باقی مانده؛ نقشه راه و طراحی جامع به منظور تحول دیجیتال مناطق آزاد و پنجره واحد خدمات الکترونیک با لحاظ ویژگی‌های هر منطقه تهیه و تدوین شده و پس از بررسی به صورت هماهنگ در مناطق آزاد کشور اجرایی شود.
گفتنی است در  12 شهریورماه 97 قرارداد همکاری میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت کر اکسلرنت (Core Accelerant) با محوریت ایجاد پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد امضاء شد.
این قرارداد میان «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و «آنتونی کالسینا» مدیرعامل شرکت کر اکسلرنت  ( Core Accelerant) به امضاء رسید.
مشاوره، تحقيق، تحليل، طراحی، تدوين معماری و مدل مفهومی پنجره واحد خدمات شهروندی، گردشگری و كسب و كار مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ارس، اروند، انزلی، چابهار، قشم، کیش و ماکو با استفاده از تجربيات خارجی از جمله موضوعات این قرارداد است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو