اتصال هوایی و زمینی منطقه آزاد ارس به ترکیه‏

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با احداث فرودگاه و خط آهن جلفا ـ چشمه ثریا ـ ترکیه، روابط تجاری منطقه آزاد ارس با ترکیه افزایش می‌یابد.

محسن نریمان در نشست مذاکره با آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه در تبریز با اشاره به برنامه‌های جدی ارس برای افزایش روابط با کشورهای دوست و همسایه افزود: اقدامات لازم همچون تقویت و احداث راه‌های زمینی و هوایی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه درحال انجام است.
نریمان با اشاره به برنامه‌های زیربنایی منطقه آزاد ارس در حوزه ترانزیت گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد ارس و ماکو، مطالعات خط آهن جلفا ـ چشمه ثریا ـ ترکیه در حال اجرا است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های ارس در زمینه سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترک افزود: مزیت‌های قانونی و مشوق‌های ارائه شده در منطقه آزاد ارس موجب فعالیت سرمایه‌گذارانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه در ایران شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه طرح توجیهی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ارس برای ارائه به فعالان اقتصادی ترکیه آماده شده است، گفت: با آغوش باز آماده تعریف فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و بررسی در کارگروه‌های مشترک اقتصادی هستیم.

نریمان افزود: وضعیت صنعتی، تجاری و موقعیت استراتژیک جغرافیایی ارس به اهداف کوداکا نزدیک است و می‌توانیم همکاری‌های مشترک تجاری و صنعتی را در برنامه کاری دو سازمان قرار دهیم.
وی گفت: جاذبه‌های گردشگری ارس زمینه خوبی برای جذب سرمایه‌گذاران صنعت توریسم ایجاد کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اهداف مشترک ایران و ترکیه در حوزه اقتصاد افزود: هر دو کشور ترکیه و ایران سیبل حملات آمریکا در موضوع تحریم‌ها شده‌اند و برای مقابله با این تحریم‌ها باید همکاری بیشتری باهم داشته باشیم.
مسوول هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه (کوداکا) نیز هدف از سفر را استفاده از ظرفیت‌های مشترک اقتصادی دو کشور دانست و آمادگی این هیات را برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های معدن، بهداشت و درمان اعلام کرد.

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو