چهارشنبه 1 خرداد 1398

احداث 14 هتل در قشم برای میزبانی در جام جهانی 2022 قطر

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هماهنگی و مشارکت دولت قطر و به منظور میزبانی از مسافران جام جهانی 2022، تعداد 14 هتل و مرکز اقامتی در قشم احداث می شود.

به گزارش فرینا، رسول اکبری در نشست با خبرنگاران افزود: ساخت این هتل ها یکهزار و 772 تخت به ظرفیت قشم می افزاید.
اکبری گفت: می توان از ظرفیت 83 خانه بومگردی در جزیره قشم نیز برای میزبانی از مسافران استفاده کرد و بدین وسیله در راستای توسعه گردشگری و معرفی قشم و صنایع دستی این جزیره حرکت کرد.

نمایشگاه گردشگری قشم برگزار می شود
وی افزود: از 10 تا 14 دی ماه سال جاری نمایشگاه گردشگری قشم با هدف اطلاع رسانی و تشریح فعالیت‌های موثر در حوزه گردشگری به مردم در این جزیره برپا می‌شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این نمایشگاه دارای پنج کارگروه تخصصی است و با محوریت اقتصاد گردشگری، صنایع دستی و هتل داری الکترونیک برگزار می‌شود.
اکبری ادامه داد: با توجه به علاقه کشورهای مختلف به صنایع دستی جزیره قشم، باید بسته بندی مناسب این محصولات در دستور کار قرار گیرد.
وی این جزیره را یک منطقه بی‌نظیر در کشور و منطقه خواند و گفت: در نوروز 1396، تعداد 631 هزار گردشگر از قشم بازدید کردند که این تعداد در نوروز سال جاری با 17 درصد افزایش به 739 هزار نفر رسید.
اکبری میزان توقف معمول گردشگران برای ورود به جزیره قشم راپنج دقیقه اعلام و تصریح کرد: میانگین انتظار مسافران برای ورود به قشم در نوروز 1397 حدود 20 دقیقه بود که در مجموع 95 درصد مسافران از حضور در جزیره قشم و خدمات ارائه شده، ابراز رضایت کردند.

برگزاری همایش ملی اندیشه های نو در توسعه گردشگری
سرپرست موسسه آموزش عالی قشم نیز در این نشست گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه گردشگری، همایش ملی اندیشه‌های نو در توسعه گردشگری با چشم انداز آینده گردشگری در ایران و با تاکید بر جزایر خلیج فارس برگزار می‌شود.
منصور آزاد افزود: مقاله ‌ها پس از پذیرش در همایش به 2 صورت شفاهی و پوستر ارائه می‌شود و در 2 مجله تخصصی منطقه آزاد قشم به چاپ می‌رسد.
آزاد گفت: در سال تحصیلی پیش رو 22 رشته در مقطعه دکترا با محوریت گردشگری حلال در موسسه آموزش عالی قشم ارائه می‌شود.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب ها : منطقه آزاد قشم
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو