سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

پنج هزار بسته آموزشی در چابهار و نیکشهر توزیع شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: پنج هزار بسته آموزشی شامل نوشت افزار، کتاب و وسایل کمک آموزشی در بین دانش آموزان محروم چابهار، کنارک و نیکشهر شد.

به گزارش فرینا، محمداکبر چاکرزهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته های آموزشی و فرهنگی با همکاری و همراهی موسسات غیردولتی راه رشد، انجمن های چابهار و جمعی از جوانان تهیه و توزیع شد.
چاکرزهی گفت: بیش از 50 تا 60 هزار دانش آموزان چابهار، کنارک و نیکشهر نیازمند نوشت افزار، کیف، کفش و مانتو هستند.
وی به کمبود شدید فضای آموزشی و امکانات کمک آموزشی اشاره کرد و افزود: دانش آموزان حتی از آب آشامیدنی محروم اند و بیشتر مدارس فاقد سرویس بهداشتی و برق هستند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار مشارکت بیشتر خیران برای تامین نوشت افزار، ساخت مدارس استاندارد و حل مشکلات آموزشی و پرورش چابهار را خواستار شد.
چاکرزهی گفت: بسته های آموزشی و فرهنگی در مناطق محروم چادران کنارک، دشتیاری و روستاهای نیکشهر توزیع شدند.
وی افزود: منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت اجتماعی کمک و مساعدت های خوبی به دانش آموزان کرده و ساخت مدارس در روستای تیس، مرادآباد و سایر نقاط چابهار و کنارک نمونه ای از توجه این منطقه به آموزش است.
به گزارش ایرنا، چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو