شنبه 4 خرداد 1398

اعزام 50 هزار زائر اربعین حسینی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)

معاون بهره‌برداری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: برای سهولت بیشتر در امر اعزام و پذیرش زائران اربعین، یکی از سالن‌های بخش شرقی ترمینال شماره یک مسافری فرودگاه امام(ره) به پروازهای نجف و بغداد اختصاص یافته است.

به گزارش فرینا، علی رستمی با اشاره به آغاز عملیات پروازهای اربعین حسینی از 27 مهرماه در فرودگاه بین‌المللی امام(ره) افزود: 7 شرکت هواپیمایی اعزام زائران به عتبات عالیات را برعهده خواهند داشت که از این تعداد 75 درصد زوار با ایرلاین‌های ایرانی و 25 درصد توسط ایرلاین العراقیه به نجف و بغداد منتقل می‌شوند. 
رستمی در خصوص خدمات و تسهیلات ویژه فرودگاهی برای پروازهای اربعین گفت: جلسات متعددی با ارگان‌های نظامی، انتظامی، فرودگاهی و گمرک برگزار شده تا اعزام و پذیرش زائران امسال با سهولت بیشتر صورت گیرد، در همین راستا یکی از سالن‌های بخش شرقی ترمینال شماره یک مسافری به طور کامل برای پروازهای این ایام اختصاص داده شده و همکارانی به صورت اختصاصی به عنوان راهنمای مسافر برای حل نیازهای احتمالی زوار در همه بخش‌های این سالن حضور خواهند داشت.
وی افزود: به زوار محترم اربعین حسینی توصیه می‌شود که پیش از حضور در فرودگاه با مراجعه به سایت های مربوطه از وضعیت ممنوع‌الخروجی خود استعلام گرفته و با پرداخت فیش عوارض خروج از کشور به مبلغ 37 هزار و 500 تومان در همه شعب بانک ملی ایران، نسبت به تسهیل روند اعزام و پذیرش همکاری نمایند. 
معاون بهره‌برداری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: تاکنون 400 مجوز پرواز برای انتقال زائران مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی صادر شده که پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد طی روزهای آینده افزایش یابد.
رستمی با اشاره به اینکه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) ظرفیت پروازهای بیشتری برای مراسم اربعین دارد، به شرکت‌های هواپیمایی افزود: ایرلاین‌ها در اسرع وقت درخواست‌هایشان را به فرودگاه اعلام کنند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای پروازها انجام گیرد.
معاون بهره‌برداری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: عملیات پروازهای مراسم اربعین حسینی تا 18 آبان ماه ادامه دارد و برآورد می‌شود امسال حدود 50 هزار نفر از فرودگاه بین‌المللی امام(ره) به عتبات عالیات اعزام گردند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو