تجمیع هلدینگ‎های پتروشیمی اقدامی مثبت تلقی می‌شود

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: ادغام هلدینگ‌های پتروشیمی سرمایه‌های این شرکت‌ها را افزایش داده و توسعه اقتصادی را نیز در پی دارد.

به گزارش فرینا، رضا نوروززاده، در دومین روز از چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو و در نشست تخصصی «هلدینگ‌داری در صنعت پتروشیمی، نگاهی بر الزام‌ها، چالش‌ها و آسیب‌شناسی توسعه متکی بر صندوق‌های بازنشستگی» افزود: سازمان‌های توسعه‌ای باید به نقش اصلی خود بازگردند. آنها می‌توانند سرمایه‌های سرگردان را جذب کنند و در کنار بخش خصوصی قرار گیرند.

نوروززاده به موضوع تجمیع هلدینگ‌های پتروشیمی اشاره کرد و گفت: هلدینگ‌ها باید همگون و دارای سنخیت باشند. بی شک تجمیع هلدینگ‌های پتروشیمی به نفع جامعه، توسعه کشور و در مجموع به سود خود آنهاست. تجمیع هلدینگ‌ها به ایجاد بخش خصوصی واقعی در این شرکت‌ها می‌انجامد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این‌که پتروشیمی در برخی موارد پل ارتباطی میان دولت و بخش خصوصی است، افزود: شرکت‎های پتروشیمی به صورت منظم ارز مورد نیاز کشور را در سامانه نیما عرضه می‌کنند. 

چهارمین کنگره راهبردی نفت و نیرو به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی و هم‌اندیشی بی‌واسطه دست‌درکاران، نخبگان و متخصصان حرفه‌ای داخلی و خارجی از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی، روز (سه‎شنبه، ۲۴ مهرماه) آغاز شد و امروز به کار خود پایان می‌دهد.

برگزاری ۶ نشست تخصصی شامل نقش CSR در تغییر فضای کسب‌وکار شرکت‌های فعال در حوزه صنعت، بررسی پارادایم‎های جدید در بالادستی صنعت نفت و گاز، راهبردهای پیشنهادی برای اصلاح سیاست‎ها، ‌ساختار و مقررات بازار برق ایران، آخرین پیشرفت‎های مدیریت پروژه در صنعت نفت و گاز، هلدینگ‎داری در صنعت پتروشیمی؛ نگاهی بر الزام‌ها و چالش‎ها و آسیب‎شناسی توسعه متکی بر صندوق‎های بازنشستگی، دورنمای تولید و مصرف گاز و ارتباط آن با شدت مصرف انرژی و تخصیص گاز مازاد در این دوره از کنگره برنامه‌ریزی شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو