رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان :

مراجعه بیش از ۲۲۰۰ نفر به بیمارستان صحرایی شلمچه

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تا روز گشذته بیش از ۲هزار و ۲۸۱ نفر به بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه مراجعه کردند.

به گزارش فرینا، شکراله سلمان‌زاده امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تا روز گذشته ۲ هزار و ۲۸۱ نفر به بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان مستقر در مرز شلمچه مراجعه کردند.

وی افزود: در همین بازه زمانی ۱۶۴ نفر بستری موقت شدند و با تشخیص پزشک حاضر در بیمارستان صحرایی شلمچه تعداد ۴۳ نفر از زوار اربعین نیز به بیمارستان‌های پیشتیبان اعزام شدند ضمن اینکه بقیه افراد مراجعه‌کننده به بیمارستان ضمن درمان سرپایی مشکلی برای ادامه مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی را نداشتند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه روز گذشته تعداد مراجعه به بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان ۸۶۱ نفر بود، عنوان کرد: ۴۶ پرستار در قالب شیفت‎‌های ۴ نفره در بیمارستان صحرایی شلمچه حاضر هستند که این شیفت ها ۱۲ساعته هستند و خدمات پرستاری به زائران به صورت ۲۴ساعته انجام خواهد شد.

وی اعلام کرد: برای شناسایی و بیماریابی(بیماری‌های سندرمیک) تیم‌های بهداشت محیط و کارشناس مبارزه بیماری‌ها به همراه یک پزشک در پایانه مرزی شلمچه حاضر هستند.

سلمان‌زاده خاطرنشان کرد: تعداد نیروهای بهداشتی مستقر در مبادی ۲۴گانه خروجی و پست مراقبت مرزی پایانه ۳۰ نفر هستند و با توجه به حضور اتباع خارجی بیماری‎‌ای مثل مالاریا نیز رصد خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: مراقبت‌های بهداشتی در مرز شلمچه تا نیمه آبان ماه سالجاری ادامه خواهد داشت.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو