اثر هنری كيش، آسمان روي زمين رو نمایی شد

اثر هنري كيش، آسمان روي زمين با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رو نمایی شد.

به گزارش فرینا، «كيش، آسمان روي زمين» عنوان اثری هنری است که با تکنیک نقاشی و سرامیک نمایی از کهکشان را در مرکز همایش های بین المللی کیش در معرض دید عموم قرار داده است.

این اثر که همزمان با آیین افتتاح نمایشگاه بین المللی کیش اینوکس 2018 با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان و مدیران کشوری و محلی رو نمایی شد به دست هنرمند عباس اکبری به عنوان طراح و اجرا کننده اثر و همیاری پریسا فرهادی به همت موسسه کاشان خانه سفال در جزیره کیش اجرا شده است.

در اين كار که با تاکید محمدابراهیم انصاری لاری به عنوان اثری برگرفته از ويژگى هاى خاص اكوسيستمى كيش که دارای آسمانی صاف با حس نزدیکی آسمان به زمین به ویژه در شب و روشنایی ستارگان است طراحی و اجرا شده است هنرمند در فضایی به ابعاد ٦٦٠ در ٤١٥ در ٣٠٠ سانتى متر به خلق اثری نمادین از کهکشان پرداخته است.

در این چیدمان هنری از ظرفيت هاى تجسمى سفال بهره گيرى شده و موضوع اين كار برگرفته از اجرام آسمانى و كهكشان است و لعاب هايي كه در قطعه هاي سفالي استفاده شده با موضوع اثر همسو مي باشد. هریک از گوی هایی که در این اثر هنری به چشم می خورند به لحاظ رنگ و نقش متفاوت از دیگر گوی ها است.

در مجموع این چيدمان هنرى تركيبى از نقاشى و سراميك است. تركيب هنرها از ويژگى هاى هنر معاصر است. در فضای پشت اثر که زمینه کار است نقاشى مبهم از فضا كشيده شده و حدود ٧٠٠ قطعه گوى سفالين كه تداعى كننده اجرام آسمانى و معلق در فضا هستند به وسيله  تكنيك ريخته گرى با سراميك و اغلب با لعاب هاى فلز فام به گونه ايى تزيين شده اند كه حس و حال جهان لايتناهى را به مخاطب انتقال دهند.

گفتنی است اين اثرهنری که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند و گوشه ای از جلوه های زیبای جهان هستی را به نمایش می گذارد در مدت سه ماه ساخته و در مرکز همایش های بین المللی کیش نصب شده است.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو