تجهیزات بندری چابهار برای ترانزیت کالا مناسب است

نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در امور افغانستان گفت: تجهیزات و امکانات بندری چابهار مناسب برای ترانزیت کالاهای ازبکستان و سایر کشورهاست که باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، عصمت اله ایرگاشیف در جمع مدیران بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در چابهار افزود: دیدن ظرفیت های بندر چابهار برای ما بسیار با اهمیت است و این دیدارها منجر به توسعه روابط می شود.
ایرگاشیف گفت: در حوزه ظرفیت های ترانزیتی، اقتصادی و تجهیزات بندری چابهار اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در امور افغانستان افزود: چابهار در زمینه ساخت بندر و پهلوگیری کشتی ها کارهای بزرگی انجام داده است و امکانات آن در پهلوگیری و تخلیه کشتی های حامل گندم اهدایی هند به افغانستان به خوبی پاسخگو بود.
وی بیان کرد: در آینده ای نزدیک ازبکستان و افغانستان به عنوان دو کشور همسایه و دوست، استفاده های مناسبی را از ایران بویژه بندر چابهار برای صادرات و واردات کالا خواهند کرد و این جای خوشحالی برای ماست.
ایرگاشیف ادامه داد: ایران ارتباط مناسبی با همسایگان دارد و همیشه در بعد بین المللی به دنبال توسعه روابط اقتصادی، تجاری و سیاسی است.
نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان تصریح کرد: افغانستان دچار خشکسالی، مشکلات اقتصادی و سیاسی است و اهدای گندم هند از طریق بندر چابهار به این کشور کمک بزرگی بود.
وی هدف از سفر به چابهار را آشنایی با ظرفیت های بندری، مزیت های تجاری و اقتصادی عنوان کرد و افزود: اعضای هیات همراه به خوبی با فرصت های سرمایه گذاری و فواید بندر چابهار آشنا شدند.
ایرگاشیف گفت: امتیازات و تخفیف های در نظر گرفته شده برای فعالیت سرمایه گذاری، حمل و نقل کالا و انبارداری در بندر چابهار خوب و امیدوار کننده است. 
به گزارش ایرنا، عصمت اله ایرگاشیف نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در امور افغانستان، بهادر عبداله یف سفیر ازبکستان در تهران، فضل الدین سغداله ایف معاون راه آهن ازبکستان، رستم احمد اف رئیس اداره امنیت، اسلم اکبراف معاون مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه و حسن کرابی کارشناس اداره اول کشورهای مشترک المنافع روز /سه شنبه/ پس از ورود و استقبال مردم و مسئولان به چابهار از اسکله ها، تجهیزات بندری و توسعه زیرساخت ها بندرشهید بهشتی دیدن کردند. 

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو