شمارش معکوس برای آغاز فعالیت اپراتور هندی در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از آغاز فعالیت اپراتور هندی در بندر چابهار طی روزهای آینده خبر داد و گفت: بلافاصله پس از ارائه ضمانت‌نامه بانکی، فعالیت اپراتوری در این بندر آغاز می‌شود.

به گزارش فرینا، بهروز آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزود:‌ یکی از شاخص‌ترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی به خصوص در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سواحل مکران، بندر چابهار است.کار بسیار بزرگی در این بندر انجام شده و 203 استحصال در دریا در این منطقه صورت گرفته است.
آقایی گفت: امروز چابهار 1700 متر اسکله با درفت 16.5 متر دارد که بندر مذکور را به یکی از بنادر شاخص کشور تبدیل کرده است.
وی افزود: چابهار به‌عنوان یکی از بنادر استراتژیک کشورمان ظرفیت پهلودهی به کشتی‌های تا سایز 150 هزار تن را دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: محدودیتی در بندر چابهار وجود داشت که در تمام فصول نمی‌توانستیم کشتی را پهلودهی دهیم.خوشبختانه امروز این محدودیت برطرف و 1470 متر موج‌شکن ایجاد شده است.
آقایی با تاکید بر این‌که 300 هکتار از حوضچه مانورینگ کشتی‌ها به‌عنوان امن‌ترین و ایمن‌ترین قسمت برای پهلودهی و جداسازی کشتی‌ها محسوب می‌شود، تصریح کرد:‌ قرارداد با طرف هندی که هم به صورت BOT و اپراتوری (کوتاه مدت) است، نهایی شده‌اند. این قراردادها مشکل ضمانت‌نامه بانکی داشت که فکر می‌کنم این مسئله نیز تا چند روز آینده برطرف می‌شود.

آغاز فعالیت اپراتور هندی در بندر چابهار از 2 هفته دیگر / بندر چابهار هاب صادرات افغانستان می‌شود

وی با اعلام این‌که شرکت جوینت ایرانی شرکت هندی در بندر مستقر شده و یک سری تجهیزات را نیز آورده است، گفت:‌ همچنان بحث ضمانت‌نامه مطرح است و به محض ارائه آن از سوی اپراتور هندی، فعالیت این شرکت طی روزهای آینده آغاز می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو