معاون سفیر آلمان در ایران از بندر شهید رجایی بازدید کرد

معاون سفیر و وزیر مختار سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران با سفر به مرکز استان هرمزگان، از بخش های عملیاتی و طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی دیدن کرد.

به گزارش فرینا، «اولیور اشناکنبرگ» ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بزرگترین بندر تجاری ایران، در نشستی مشترک با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به بحث و تبادل‌نظر در خصوص وضعیت تعاملات بین المللی بین ایران و کشور آلمان پرداخت و از نزدیک با ظرفیت‌های موجود در بندر شهید رجایی آشنا شد.
اله مراد عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست گزارشی مبسوط از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و همچنین آخرین دستاوردهای عملیاتی بندر شهید رجایی را به این مقام دیپلماتیک آلمانی ارائه و در زمینه سؤالات و مباحث مطرح شده، توضیح داد.
لازم به ذکر است، معاون سفیر و وزیر مختار سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران از امکانات و قابلیت‌های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله‌های چهل گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران دیدن کرد.
پایانه‌های شماره یک و دو کانتینری، پایانه کالاهای متفرقه و عمومی، فازهای سه‌گانه توسعه بندر، بندر نفتی خلیج‌فارس، اراضی پشتیبانی و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته توسط بخش خصوصی از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
یادآور می شود، پیش از این هم سه سال پیش "میکائیل بارون فون اونگرن" سفیر وقت آلمان در ایران اردیبهشت ماه سال 94 برای تقویت روابط تجاری و همکاری های دریایی و بندری به بندر شهید رجایی سفر کرده بود.
پس از آن در خردادماه سال 96، بیش از 20 نفر از مدیران ارشد صنایع دریایی و فراساحلی و شرکت‌های خصوصی کشور آلمان از بخش‌های مختلف این بندر بازدید و برای توسعه همکاری های مشترک با مسئولان بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران دیدار و گفتگو کرده بودند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو