5 میلیارد ریال برای ساخت مسکن محرومان در ماکو هزینه می شود

مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: پنج میلیارد ریال برای ساخت مسکن محرومان در روستاهای این منطقه هزینه می شود.

حسین ولی زاده  در گفتگو با خبرنگار فرینا افزود: این طرح در سه مرحله کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت اجرا می شود و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 66 واحد از این مساکن تحویل داده می شود. 
وی ادامه داد: این مساکن با همکاری نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در حال احداث است و 50 واحد از این تعداد در روستاها و 16 واحد دیگر در شهر قرار دارد. 
وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال 1398 نیز 160 واحد مسکونی دیگر احداث می شود، افزود: تا پایان 1400 پروژه ساخت مسکن محرومان به طور کامل در این منطقه تکمیل می شود. 
به گزارش فرینا، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است. 
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است. 
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است. 

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو