19/ معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد تفکیک می شود

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور از تفکیک معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد به دو معاونت فرهنگی- اجتماعی و معاونت گردشگری و صنایع خلاق خبر داد.

به گزارش فرینا، محمد رضا رستمی در حاشیه هفدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در سالن مرکز بین المللی رشد قشم، با اشاره به تاکید ریاست جمهوری بر توسعه گردشگری اظهار داشت: موضوع تفکیک این معاونت به دو معاونت مجزا باید در اولویت کار مناطق آزاد کشور قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه عملکرد معاونت اجتماعی، فرهنگی و گردشگری مناطق آزاد کشور با توجه به موضوعات متعدد و متنوعی که در سطح جامعه وجود دارد با عملکرد بخش گردشگری و صنایع خلاق برای توسعه این جوامع در تضاد است، افزود: اجرایی شدن طرح تفکیک این معاونت، موجب نقش آفرینی بهتر در حوزه اقتصادی خواهد شد.

رستمی بر فعالیت معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق برپایه توسعه اقتصاد دانش بنیان و کاهش اتکا به اقتصاد نفتی در مناطق تاکید کرد و گفت: تدوین برنامه راهبردی بِرند مناطق آزاد، یک راهکار علمی برای تبدیل اقدامات مناطق آزاد به محصولی آماده عرضه به بازار جهانی است.

وی با تاکید بر عملکرد موفقیت آمیز منطقه آزاد قشم در توانمندسازی جوامع محلی تصریح کرد: یکی از زیرساخت های توسعه گردشگری خارجی، پرورش تورگردان ها و گردشگرپذیرانی مسلط به زبان انگلیسی است که در کاشانه های مهمان قشم به خوبی به این موضوع توجه شده است.

به گفته معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، منطقه آزاد قشم در حوزه ژئوپارک و بومگردی پیشگام بوده و در بین مناطق هفتگانه کشور، در مسیر پیشرفت از سرعت عمل بالایی برخوردار است.

او همچنین از توسعه زیرساخت های حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی قشم به عنوان تغییرات رو به رشد سه سال اخیر در این منطقه یاد کرد و اذعان داشت: جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی موجود در منطقه آزاد قشم با توجه و برنامه ریزی دقیق و اصولی در سال های اخیر به جاذبه هایی قابل عرضه و شاخص تبدیل شده است.

شایان ذکر است، معاونین و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از روز سه شنبه هفدهمین نشست خود را با هدف هم افزایی در تصمیم گیری ها و استفاده از ظرفیت های مناطق یکدیگر برای ارتقای سطح گردشگری در منطقه آزاد قشم برگزار کردند.

برچسب ها : منطقه آزاد قشم
مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو