نخستین آلاچیق شناور در جزیره قشم ساخته و به آب انداخته شد

نخستین آلاچیق شناور ساخت متخصصین شرکت شناورسازی آرام شناور کیان قشم با حضور عبدالجواد کمالی عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به آب انداخته شد.

 به گزارش فرینا، این آلاچیق با هدف ایجاد جذابیت در حوزه گردشگری دریایی جزیره طراحی و نخستین مورد آن در حوضچه هامون شهر قشم به آب انداخته شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در حاشیه این اقدام گفت: سیاست استفاده بهینه از ظرفیت دریا از جمله تفریحات آبی در جهت جذب گردشگر همزمان با آغاز به کار حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار قرار گرفته است.
عبدالجواد کمالی ادامه داد: هم اینک نام قشم در بخش ورزش های دریایی و هوایی در کشورشناخته شده و در حوزه گردشگری دریایی هم با توجه به فعالیت چندین مجموعه توانمند شناور سازی به طور حتم در آینده نزدیک شاهد تولید شناورهای ویژه گردشگری در این جزیره خواهیم بود.

به گفته کمالی، آلاچیق شناور تولید شده در قشم با توجه به طراحی زیبا و افزودن امکانات مورد نیاز می تواند با ماندگاری بیشتر گردشگران بر روی آب در محدوده جنگل های زیبای حرا جاذبه ای تازه باشد.
بنا به این گزارش، نخستین آلاچیق شناور شرکت آرام شناور کیان قشم به ارزش 990 میلیون ریال و در مدت 15 روز ساخته شده و به گفته مسئولان این شرکت براساس درخواست خریداران تا یک هزار فروند از این شناور با احتساب تولید سه فروند در هر هفته در دستور کار قرار گرفته است.
 این آلاچیق شناور به وزن یکهزار و 500 کیلو گرم، قطر 4.5 متر وارتفاع 3 متر با آبخور 35 سانتی متر قابلیت حمل 10 گردشگر و یک خدمه را با سرعت 2 تا 4 نات دریایی دارد.
نخستین آلاچیق شناور شرکت آرام شناور کیان قشم روز یکشنبه با حضور عبدالجواد کمالی عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، محمد مهدی برنجی مدیرکل صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان، پژمان بهرامی معاون امور بندری شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم و جمعی از مسئولان شرکت شناور سازی آرام شناور کیان قشم به آب انداخته شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو