گذر از شرایط تحریم در سایه وحدت ملی

نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی کیش گفت: گذر موفق از شرایط تحریم در سایه وحدت ملی و استفاده هوشمندانه از ظرفیت های کشور محقق می شود.

به گزارش فرینا، حسین هاشمی تختی نژاد نماینده استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران که صبح روز دوشنبه 26 آذر ماه در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با اشاره به تلاش های گوناگون دشمنان برای تنگ تر کردن حلقه تحریم ها و تهدیدها گفت: نگاهی به تاریخ انقلاب نشان میدهد که دشمنان روش های مختلفی را برای ضربه زدن به ما آزموده اند و الان تمام امیدشان به جنگ اقتصادی است.

تختی با بیان اینکه تمام اهداف دشمنان این است که از این مرحله تحریم ها بهترین نتیجه را حاصل کنند افزود: تنها شرط موفقیت ما اتحاد، همبستگی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در عرصه های مختلف است.

وی افزود: نمی خواهیم ادعا کنیم که در جنگ آسیب نمی بینیم اما در جنگ با ایران موفقیتی هم برای دشمنان ما حاصل نمی شود. اگر آنها به این نتیجه رسیده بودند که از نظر نظامی میتوانند ما را به زانو در آورند لحظه ای درنگ نمی کردند.

 نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور ما با ظرفیت های مختلف از جمله منابع طبیعی غنی، طبیعت زیبا و چهار فصل بودن کشور و سواحل گسترده و بنادر پیشرفته کشوری غنی و توانمند است.  

تختی، صید و صیادی، صادرات و واردات و انرژی راظرفیت های خوب کشور در جهت رونق اقتصادی برشمرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران شاهراه انرژی و کریدور ترانزینی جنوب به شمال جهان است و بدون ما بهره برداری لازم از منابع انرژی و مبادلات تجاری  ممکن نیست.

وی توریسم درمانی و سلامت و گردشگری را ظرفیت های مهم کشور برای توسعه اقتصادی عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی مردم سالار با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند با وحدت و همبستگی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود تحریم ها را پشت سر گذاشته و از این مقطع نیز به سلامت گذر کند.

تختی با بیان اینکه خادمان شما در خانه ملت می کوشند تا به سهم خود روند توسعه و پیشرفت کشور را تسهیل کنند از مصوبه جدید کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای حمایت از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی و ارائه خدمات مطلوب تر به دریانوردان خبر داد و تاکید کرد: باور توانمندی متخصصان و حمایت از تولید کنندگان داخلی بخش های مختلف صنایع دریایی مهم ترین راهکار توسعه و ارتقاء سطح توانمندی های ایران در عرصه صنایع دریایی و دریانوردی است.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت از فعالان عرصه کشتی سازی  و تعمیرات سکوهای نفتی در داخل کشور، این صنعت کار آمد تر شده و نقش پر رنگ تری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات فرا روی دولت در تنظیم  بودجه سال جدید اشاره کرد و گفت: در تنظیم لایحه بودجه سال آینده که پس از لحاظ کردن نکات مد نظر رهبر معظم انقلاب تقدیم مجلس خواهد شد دولت تلاش کرده است تا با اولویت تامین شرایط بهینه اقتصادی برای معیشت مردم، رونق اقتصادی کشور را مد نظر داشته باشد. 

تختی با اشاره به اینکه دیدگاه های مختلفی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور وجود دارد ابراز امیدواری کرد همدلی و تعامل نخبگان کشور در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری های کلان در نهایت به بهبود وضعیت اقتصادی کشور منجر شود.    

لازم به ذکر است در مراسم گشایش نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران در جزیره کیش امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امیر دریادار رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی کشور، حسین هاشمی تختی نژاد نماینده استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی  حضور داشتند.

برچسب ها : منطقه آزاد کیش
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو