شنبه 4 خرداد 1398

برقراری پروازهای بین المللی از منطقه آزاد ماکو به کشور ترکیه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از برقراری پروازهای بین المللی از منطقه آزاد ماکو به کشور ترکیه خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا منطقه ای آذربایجان غربی، غلامرضا سلیمانی در جلسه شورای اداری شهرستان ماکو که در محل فرمانداری این شهرستان ترتیب یافت،از اجاره یک فروند هواپیمای چهار موتوره 75 نفره خبر داد و گفت: این اقدام در راستای برقرار کردن پروازهای بین المللی ماکو ـ ترابزون، مشهد، تهران و شهرهای دیگر است.
سلیمانی با تاکید بر اینکه تعداد کثیری از پروژه ها عمرانی سازمان در سال 98 به پایان خواهد رسید افزود: برای سال آینده 250 برنامه تدوین شده است و برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افتتاح و بهره برداری از پروژه های مهمی را در دستور کار داریم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شاهد افزایش یک هزار و 300 میلیارد تومان سرمایه در سازمان منطقه آزاد ماکو هستیم، افزود: تا پایان سال افزایش سرمایه در این شرکت ادامه خواهد داشت که گستره بهره مندی از آن در سطح 3شهرستان خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اراضی مساعد کشاورزی منطقه آزاد ماکو را پتانسیل بی نظیر این منطقه در زمینه ایجاد شغل پایدار یاد کرد و گفت: کارگروهی در این زمینه تشکیل شده است که بررسی الگوی کشت، قیمت تمام شده و همچنین بررسی هدف از کشت؛ اقتصادی و صادراتی بودن است را بر عهده دارد.
سلیمانی تصریح کرد: 5 هزار هکتار از زمینهای منطقه برای کشت گلخانه ای و 20 هزار هکتار از اراضی ملی برای کشت سایبانی برای کشت نوین اختصاص داده شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو توانایی تبدیل شدن به سردخانه گوشت وارداتی و دارو دارد تاکید کرد: سالانه یک میلیون دام سبک و 500 هزار دام سنگین نیاز کشور است که بنا به رایزنی های صورت گرفته با کشور همسایه مقرر شد در این راستا مجوز واردات دام زنده از طریق خاک ترکیه به کشور ایران و از مرز بازرگان داده شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین مقوله گردشگری را یک واقعیت انکارناپذیر در تقویت اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: هر شهروند باید در راستای تبلیغ منطقه خود و انعکاس رویدادهای گردشگری به همنوعان خود نقش ایفا کنند تا با این کار زمینه های شکوفایی جامعه و منطقه فراهم گردد.
سلیمانی با اشاره به اینکه امنیت جانی و مالی مناطق آزاد بسیار مهم است عنوان کرد: ایجاد این امنیت در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو به جدیت از سوی سازمان پیگیری می شود تا با ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاران نقش خود را در این برهه از زمان ایفا کند.
وی افزود: در راستای توسعه منطقه اولین اقدام سازمان ایجاد شورای اداری منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو است که بودجه اصلاحی در سال98، 58 درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بر لزوم افزایش سواد رسانه ای تأکید کرد و گفت: مردم و مسئولین باید به این واقعیت دست بیابند که باید پیشران در خدمت به مردم باشند و امروزه نباید هیچ ابزاری که عامل تخریب کشورمان است به دشمن داده شود.

برچسب ها : منطقه آزاد ماکو
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو