سه مدرسه بین المللی در منطقه آزاد ماکو ایجاد می‌شود

همایش بزرگ پرسش مهر امروز با حضور غلامرضا سلیمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، حجت الاسلام جباری امام جمعه شوط، مسئولین آموزش و پرورش و دانش آموزان در شهرستان شوط برگزار شد.

به گزارش فرینا به نقل از اقتصاد۲۴، در این همایش از ۳۱۹ نفر که طرح توسعه ای ارایه داده بودند تقدیر شد که از این میزان ۲۸۵ نفر دانش آموز و ۳۴ مقاله و طرح توسط فرهنگیان و معلمان به دبیرخانه همایش ارسال شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو در این همایش گفت: تا سال ۱۴۰۰ هیچ مدرسه کاه گلی در منطقه باقی نمی‌ماند

غلامرضا سلیمانی درباره توسعه منطقه توضیحاتی داد و افزود: اولویتمان این است که تا سال ۱۴۰۰ هیچ مدرسه کاه گلی در منطقه باقی نماند و ازآنجایی که تولید علم نیاز جامعه امروزی است ضروری است که در مناطق مختلف براساس نیاز و موقعیت آن منطقه برنامه ریزی آموزشی صورت گیرد ازسوی دیگر باید نسبت به فراهم سازی شرایط آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته در مدارس اقدامات لازم صورت گیرد.

سلیمانی از وجود سه مدرسه بین المللی درشهرستان های ماکو شوط و پلدشت خبر داد و گفت: از آنجایی که قرار است از سراسر دنیا سرمایه گذارانی به به این منطقه ورود کنند به همین جهت وجود مدارس بین المللی یک نیاز ضروری بوده و دراین ارتباط سازمان منطقه آزاد ماکو درحال انجام اقدامات لازم است که اتفاقا ایجاد رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز منطقه دراین زمینه بسیار راهگشاست؛ اما بهتر است رشته هایی ارائه شوند که با کارآفرینی همخوانی بهتری دارند البته ذکر این نکته ضروری است که باید درحد توان سازمان افراد از سازمان منطقه آزاد توقع داشته باشند و دستگاه های اجرایی دیگر نیز دراین خصوص به مطالبه مردم پاسخ دهند.

وی به برنامه های گردشگری اشاره کرد و افزود: درنظر داریم تا آموزش میزبانی گردشگری برای جامعه را فراهم کنیم و دراین مورد از مدارس استفاده خواهیم کرد همچنین از برنامه ها و طرح های پیشنهادی دانش آموزان و معلمان در تدوین برنامه های توسعه منطقه  نیز بهره خواهیم برد .

امام جمعه شوط : اگر زیرساخت‌ها فراهم شود پروژه‌های روبنایی هم به نتیجه می‌رسند

امام جمعه شوط گفت: پیشرفت علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیت فعلی حاصل نظام اسلامی است و باید از ظرفیت نیروی انسانی مستعد این منطقه استفاده شود .

حجت الاسلام والسلمین جباری، خواستار تشکیل شورای نخبگان لجستیک منطقه آزاد ماکو شد و دراین باره افزود: محور توسعه و آبادنی منطقه لجستیک است و لازم است سازمان منطقه آزاد ماکو در این خصوص برنامه ریزی کند همچنین لازم است که ضعف مدیریت عرصه های راهبردی نظام با شوری نخبگان منطقه ای حل شود از این جهت نخبگان و صاحب نظران کشور می توانند توسعه پایدار و راهبردی را سرعت ببخشند.

حجت الاسلام جباری به نقش زیرساخت های اساسی درمنطقه شوط پرداخت و بیان کرد: توسعه زیرساخت ها در شوط اهمیت زیادی دارد به طوریکه اگر زیرساخت ها فراهم شود به دنبال آن پروژه های روبنایی نیز به نتیجه خواهند رسید و  دیگر آن دوران که عده ای خاص برای منطقهای  تصمیم می گرفتند به پایان رسیده لذا بهتر این است که با بهره گیری از خرد جمعی و شورای راهبردی، توسعه محقق شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد که امروز اولین گام برای توسعه منطقه آزاد ماکو حذف این منطقه از کد امنیتی است بنابراین هیچ الزامی ندارد که مسولین به واسطه خدمت در این منطقه نزدیک به ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان کد امنیتی دریافت کنند؛ چرا که این منطقه به هیچ عنوان مشکل امنیتی ندارد.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو