ساخت نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از ساخت یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی از سوی این سازمان خبر داد که هم‌اکنون در مرحله طراحی و مطالعه است.

به گزارش فرینا به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سید امید شهیدی‌نیا گفت: مدیریت انرژی یکی از مسائل مهمی است که هم در بعد اقتصادی و هم عملیاتی در عملکرد سازمان حائز اهمیت است.
شهیدی نیا با اشاره به این‌که رویکرد ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱باید در کل کشور دنبال و فرهنگ کنترل و مدیریت انرژی در همه سطوح پیاده‌سازی شود، افزود: ما در دو سال گذشته در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تلاش کردیم فرهنگ استفاده مناسب از انرژی را نهادینه کنیم و در این زمینه فعالیت‌هایی نیز برای کنترل مصرف انرژی انجام شده است. خوشبختانه تاکنون در زمینه رفع اشکالات اولیه در سازمان خود موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان این‌که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر که به عنوان یک راهبرد اصلی در کشور دنبال شده و می‌تواند جایگزین انرژی‌های فسیلی شود، حرکت خوبی را آغاز کرده است، گفت: چند ماه پیش یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۲۰ کیلووات ساعت را به صورت آزمایشی ایجاد کردیم که هم‌اکنون فعال است و برق تولیدی آن را به شبکه سراسری برق انتقال می‌دهیم.
شهیدی‌نیا افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و استعدادی که استان خوزستان دارد، انرژی خورشیدی دارای ظرفیت توسعه بالایی است.
وی با اشاره به این‌که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد یک نیروگاه ۱۰۰مگاواتی خورشیدی را در مرحله طراحی و مطالعه دارد، گفت: امیدواریم در فاز بعدی این نیروگاه را به‌عنوان یک طرح آزمایشی برای کاربرد‌های صنعتی به شرکت‌های منطقه معرفی کنیم تا آن‌ها هم به نوعی برای تبدیل انرژی خورشیدی به نیروی برق تشویق شوند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو