يکشنبه 5 خرداد 1398

بهره برداری از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کل کشور که به میزبانی بندرامیرآباد برگزار شداز بهره برداری از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش فرینا، سیاوش رضوانی با بیان اینکه با افتتاح اسکله رو رو ریلی میزان بهره برداری از شبکه ریلی افزایش می یابد گفت کاهش هزینه ها و افزایش میزان صادرات کالا از قبیل میوه، مرکبات، لبنیات، صیفی جات، پروتئین و ... از مزایای این اسکله در بندرامیرآباد است.
رضوانی با اشاره به اینکه میزان تخلیه و برگیری از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 18 درصدی برخوردار بوده است، ظرفیت کنونی سیلوهای نگهداری غلات و مخازن روغن خوراکی و مواد نفتی این بندر را در مجموع 272 هزار تن عنوان کرد.
وی، بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را، بندر اولین ها در شمال کشور دانست و گفت: سهم 61 درصدی تخلیه و بارگیری، سهم 60 درصدی صادرات کالا و سهم 71 درصدی تخلیه غلات در بنادر تحاری کشور موجب شد تا بندرامیرآباد، پرچم اقتصاد شمال کشور را برافراشته نگاه دارد.
رضوانی با تاکید براینکه بندرامیرآباد تنها بندرنسل سوم کشور است افزود: میزان سرمایه گذاری انجام شده در این بندر 12 هزار و 479 میلیارد ریال است که از این مقدار 5 هزار 800 میلیارد ریال پروژه های در حال ساخت و 6 هزارو 679 میلیارد ریال دیگر ، پروژه هایی هستند که به بهره برداری رسیدند.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در پایان گفت: بندرامیرآباد به عنوان پایلوت پرداخت اینترنتی صورتحساب ها در بنادر کشور است که برای اولین بار در سطح بنادر، گردش و تایید صورت و ضعیت پیمانکاران به صورت الکترونیکی در این بندر صادر می شود.
حبیب اله طالبی معاون دریایی بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد نیز گفت: آزاد سازی خدمات دریایی، سیاست گذاری جذب نیروی راهنمایی، خارج سازی یدک کش های مصوب، سیستم VTS بنادر و ضرورت نظارت بر آبراهها را از اعم محورهای نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کشور عنوان کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو