تلاش منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان بومی

 مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با واقع شدن در نقطه صفر مرزی کانون مهم و اصلی مبادلات اقتصادی ایران با کشور افغانستان و کشورهای شرق آسیای میانه به شمار می‌رود.

به گزارش فرینا، سید حسین آقایی افزود: موقعیت ممتاز این منطقه در همجواری با ولایت هرات که قطب اصلی اقتصاد کشور افغانستان است، محیطی امن را برای فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی فراهم نموده است.

آقایی گفت: در حال حاضر عمده درآمد مردم شهرستان تایباد از طریق کشاورزی است که متاسفانه به دلیل خشکسالی‌های پی در پی رونق چندانی ندارد و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تلاش کرده در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان بومی شهرستان گام‌های موثری بردارد.

وی افزود: راه‌اندازی فرصت‌های شغلی جدید و ارتقای سطح اشتغال منطقه، پیگیری سیاست‌های توسعه منطقه‌ای، احداث قطب‌های اقتصادی و صنعتی و ایجاد محیط امن برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از مهمترین اهداف تشکیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است.

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ادامه داد: در فاز اول منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یک واحد کارخانه فرآوری برنج، کارخانه روغن کشی کنجد و شرکت پخش گاز مایع فرگاز با بهره‌گیری از نیروهای بومی در حال فعالیت است.

آقایی با بیان اینکه در 9 ماه ابتدایی سال جاری در صادرات کالا به کشور افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در وزن 54 درصد و در ارزش دلاری 180 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: آهن‌آلات، مصالح ساختمانی، قیر، سوخت، مواد غذایی و MDF از مهمترین کالاهای صادراتی به کشور افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون می‌باشد.

وی با تاکید بر رضایتمندی رانندگان و تجار فعال در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، گفت: با همکاری مرزبانی، گذرنامه و گمرک دوغارون تدبیری صورت گرفته که روزهای جمعه و ایام تعطیل نیز در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون خدمات لازم به رانندگان ارائه شود و امیدواریم این اقدامات رضایتمندی تجار و صاحبان کالا را به همراه داشته باشد.

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون افزود: در آینده نزدیک و با همکاری نهادهای حاکمیتی در مرز دوغارون و تسریع در روند ورود و خروج کامیون‌های افغانستانی، مدت زمان توقف به حداقل کاهش یافته و از ترافیک و ازدحام کامیون‌ها در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون جلوگیری خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو