شنبه 4 خرداد 1398

گسترش توليد در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت های اقتصادی استان فارس را ارتقاء می دهد

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و هیات همراه به منظور بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و حضور در «نشست ستاد تسهيل و رفع موانع توليد» به این منطقه ویژه اقتصادی سفر کرد.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در این بازدید منطقه ویژه اقتصادی شیراز را از مناطق فعال در حوزه صنعت در کشور عنوان کرد و گفت: بسیار خوشحالم فرصتی فراهم شد که به منطقه ویژه شیراز سفر کنم، این منطقه ویژه اقتصادی با 53 واحد تولیدی کوچک و متوسط از جمله مناطق فعال در حوزه صنعتی در کشور است.
وی در خصوص عملکرد اين منطقه نیز افزود: عملکرد منطقه ویژه اقتصادی شیراز در حوزه صنعت خوب بوده و می تواند یک مجموعه صنعتی مهم در استان تلقی شود.
مشاور رییس جمهور به واحد تولیدکننده ورق آلومینیوم و شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی در منطقه اشاره کرد و گفت: این بازدید فرصت خوبی بود که از نزدیک با فعالیت ها، پیشرفت های واحدهای تولیدی در این منطقه آشنا شويم. در این مجموعه منطقه ويژه 3 هزار نفر اشتغال ایجاد شده که با فعال شدن  واحدهاي در حال ساخت این رقم افزایش خواهد داشت.
مرتضی بانک در مورد ثبت سفارش کالاهای اولیه و کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی در منطقه افزود: با مصوبه اخیر دولت برای رونق تولید در مناطق آزاد و سرزمین اصلی، ورود کالاهای مواد اولیه و قطعات یدکی بدون ثبت سفارش انجام می شود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مجموع کل صادرات یکساله در مناطق ویژه اقتصادی کشور را بالغ بر 22 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در مجموع 185 هزار نفر در مناطق ویژه اقتصادی مشغول به کار هستند. هم چنین تعداد 530 واحد تولیدی فعال، 498 واحد خدماتی و 350 واحد تولیدی در حال ساخت با 2.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی در مناطق ویژه اقتصادی کشور وجود دارد.
گفتنی است، در ادامه این سفر یک روزه بازدیدی از شهر سلامت و نشستی نیز با فعالین اقتصادی و مجموعه مدیران تولیدی و صنعتی به منظور رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران استان برگزار می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو