اصلاح و بازنگری دستورالعمل سرمایه گذاری در بنادر در دستور کار

مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی از اصلاح "دستورالعمل سرمایه گذاری در بنادر" در کارگروه مربوطه خبر داد و گفت: این اصلاحیه به زودی جهت تصویب و ابلاغ به هیئت عامل سازمان ارسال خواهد شد.

به گزارش فرینا و به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حسین صادقی نژاد با بیان اینکه اصلاحات صورت گرفته در "دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر" بر اساس تجربیات قبلی و نواقص موجود مدنظر قرار گرفته است، افزود: این دستورالعمل توسط کارگروه مربوطه در اداره کل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی اصلاح شده و به منظور تصویب و ابلاغ در اسرع وقت به هیأت عامل سازمان ارسال می‌شود.
صادقی نژاد در خصوص اهم اصلاحات به عمل آمده "دستورالعمل سرمایه گذاری در بنادر"، گفت: شناسنامه اراضی قابل واگذاری شامل (مساحت، موقعیت، کاربری و تسهیلات) تدوین شده است و اکران عمومی فرصت‌های سرمایه گذاری بنادر بر مبنای شناسنامه‌های تدوین شده جهت ایجاد فرصت برابر برای همه متقاضیان سرمایه گذاری در بنادر صورت می‌گیرد.
مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل مذکور، امکان انتخاب قطعات مورد نیاز توسط سرمایه گذاران از طریق سایت سازمان بنادر و دریانوردی فرآهم خواهد شد، گفت: رزرو قطعه زمین مورد نظر سرمایه گذار پس از انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری به مدت مشخص، با هدف اعطای فرصت کافی به سرمایه گذار جهت انجام مطالعات فنی و اقتصادی انجام می‌شود.
صادقی نژاد عنوان کرد: حمایت از سرمایه گذارانی که عملکرد مطلوبی در طول اجرای پروژه سرمایه گذاری داشته اند؛ از طریق تدوین رویه و شاخص‌هایی برای واگذاری مجدد پروژه‌های خاتمه یافته آن‌ها در دستور کار قرار گرفته که این مورد به تصویب هیئت عامل رسیده و به بنادر ابلاغ شده است تا بر اساس آن پروژه‌های سرمایه گذاری خاتمه یافته مسیر خود را ادامه دهند.
به گفته وی، احیای پروژه‌های سرمایه گذاری راکد و حائز شرایط فسخ از طریق تدوین رویه واگذاری این پروژه‌ها به شرکت‌های سرمایه گذار واجد شرایط دیگر موضوعی است که در اصلاحیه "دستورالعمل سرمایه گذاری در بنادر" مدنظر قرار گرفته است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو