بازدید رییس سازمان میراث فرهنگی از یک مجموعه گردشگری در قشم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه جمعی از معاونین و مدیران سازمان از مراحل ساخت مجموعه گردشگری، تفریحی و اقامتی نخلستان صفا آباد گورزین قشم بازدید کردند.

به گزارش فرینا، این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به اعتبار 140 میلیارد ریال در دو فاز در حال اجراست.
فاز نخست این اقامتگاه به مساحت 10 هزار مترمربع شامل 30 واحد اقامتی و ظرفیت پذیرایی از 120 گردشگر است که تا کنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
یک سالن همایش چند منظوره، رستورانی با سرو غذاهای بومی و محلی، پارک کودک و استخر بخش های دیگری از این مجموعه در فاز نخست را تشکیل می دهد. بازارچه صنایع دستی این مجموعه با مشارکت مردمی، مکانی برای ارایه دستاوردهای هنری بانوان جزیره قشم است.
مجموعه گردشگری، تفریحی و اقامتی نخلستان صفاآباد گورزین قشم پس از راه اندازی، برای 60 نیروی بومی به صورت مستقیم و 250 نیرو به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.
این مجموعه در فاز دوم و طرح توسعه ای خود، احداث باغ پرندگان و باغ وحشی برای معرفی گونه های حیات وحش جزیره پیش بینی کرده است.
گفتنی است، علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور جهت حضور در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی منطقه آزاد قشم، شامگاه یک شنبه 9 دی ماه با استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین، مدیران سازمان از طریق فرودگاه بین المللی قشم وارد این منطقه آزاد شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو