ثبت رکوردی جدید در حوزه مهندسی بنادر كشور ؛

نصب 36 ساعته پیشرفته ترین ضربه گیرهای جهان در اسکله 20 بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از نصب 16 عدد ضربه گیر پیشرفته در اسکله شماره بیست بزرگترین بندر تجاری ایران طی دوره زمانی كمتر از 36 ساعت به همت و توان متخصصان ایرانی خبر داد.

به گزارش فرینا، اله مراد عفیفی پور ضمن ارایه جزییاتی بیشتر در این رابطه افزود: همزمان با آغاز جشن های چهل سالگي انقلاب اسلامی و در يك اقدام بي سابقه در سطح بنادر كشور، 16 عدد فندر(ضربه گیر) و فرانتال فريم (سازه ای فلزی که فندر بر روی آن نصب می شود) پس از اتمام عمليات تعميرات و نوسازي پيشاني، عرشه و كانال دفع آبهاي سطحي، در اسكله شماره 20 بندر شهيد رجايي نصب شد.
عفیفی پور ادامه داد: این اقدام مهم با تلاش شبانه روزي و استفاده از توان فني متخصصان ایرانی در كمتر از 36 ساعت صورت گرفته است که به لحاظ زمانی یک رکورد مهندسی قابل توجه در سطح بنادر کشور محسوب می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنين در صورت فراهم شدن شرايط مناسب جزر و مد دريا، 8 عدد فندر ديگر نیز تا 48 ساعت آينده در این اسکله نصب خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نوع فندرهاي مورد استفاده در این پروژه را از نوع سوپِرسل SUC 1250 عنوان کرد که به عنوان آخرين نسل فندرهاي پيشرفته با استانداردهاي معتبر جهاني شناخته می شود.
عفیفی پور اضافه کرد: با اتمام این پروژه و فراهم شدن امكان پهلوگيري كشتي هاي سوپر پست پاناماكس (نسل هفتم)، گام ديگري در جهت پيوستن بندر شهيد رجايي به بنادر نسل سوم برداشته خواهد شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی افزایش میزان تخلیه و بارگیری بندر، ارتقای ضریب ایمنی، پهلوگیری آسان شناورها و خدمات دهی مناسب به کشتی ها در شهید رجایی را از مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
عفیفی پور بیان کرد: این پروژه بخشی از طرح تعميرات اساسی اسكله ٢٠ مجتمع بندري شهيد رجايي است که با بهره گيري از آخرين فن آوري توليد بتن و با در نظر گرفتن شرايط آب و هوايي خليج فارس عملیاتی شده است.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه، اصلاح نشمينگاه و تعويض فندرهاي اسكله هاي 16 تا 19 بندر شهيد رجايي نيز به انجام خواهد رسيد و تعداد ضربه گیرهای این اسکله ها به ٩٦ عدد افزایش خواهد یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد فندر و فرانتال فريم هاي اسكله 20 این بندر را 26 عدد اعلام کرد که با احتساب ضربه گیرهای اسكله هاي 16 تا 19، مجموع آنها به 122 عدد می رسد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی در پایان اظهار داشت: اجرای این پروژه برای 120 نفر به طور مستقیم و 30 نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است .

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو