تا پایان دی ماه؛

عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی اعلام شد

تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان دی ماه 97 در مجموع به 44.8 میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از9.7 میلیارد دلار رسید.

به گزارش فرینا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ عملکرد 20 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان دی ماه امسال بیش از 15 میلیون و هشتصدو هفتاد و سه هزارتن بوده است. همچنین، عملکرد 16 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از 19 میلیون و هشتصد و سی و پنج هزارتن بوده است.
بر پایه این گزارش، تولید واقعی 20 مجتمع پتروشیمی مستقر در مناطق داخلی کشور در مدت زمان مذکور بیش از 9 میلیون و یکصد و ده هزار تن بوده است.مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی در دی ماه امسال حدود4.3میلیون تن بوده استگفتنی است که بالاترین عملکرد تولید در دی ماه امسال را مجتمع های فن آوران،خراسان، لاله ، شیراز و آریاساسول به خود اختصاص دادند.
صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان دی ماه به میزان بیش از 17 میلیون تن به ارزش بیش از 9 میلیارد و هفتصد و سی و نه میلیون دلار صادر شد. مجتمع های پتروشیمی دردی ماه سال 1397 بیش از یک میلیون و پانصدو بیست و هشت هزار تن محصول به ارزش بیش از 792 میلیون دلار را صادر کردند.
در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بیش از 9 میلیون و دویست و سی هزارتن محصول به ارزش 4 میلیارد و نهصد و پنجاه ویک میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از 4 میلیون وسیصد و شصت وهشت هزار تن محصول به ارزش بیش از 2میلیارد و پانصد و نود وسه میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.
همچنین در سایر مناطق، بیش از 3 میلیون و ششصدو سی و هشت هزار تن محصول به ارزش 2 میلیارد و یکصد ونود وچهار میلیون دلار صادر شد.
بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از 2 میلیون تن و از نظر ارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و یکصد و نود وپنج میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان دی ماه به خود اختصاص داد.
همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) با بیش از یک میلیون و یکصد و نود و نه هزار تن صادرات توانست بیش از 719میلیون دلار صادرات را رقم بزند.در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از 892 هزار تن محصول را به ارزش بیش از 339 میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو