آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بانه از سال ۹۸

استاندار کردستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه از ابتدای سال آینده فعال و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهمن مرادنیا در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما با اشاره به سفر رئیس کل بانک مرکزی و چند تن از مدیران عامل بانک‌های کشور به استان کردستان افزود: در این سفر درباره طرح‌های این استان بحث و تبادل نظر شد.

مرادنیا با بیان اینکه استان کردستان حدود 230 کیلومتر مرز با اقلیم کردستان دارد، گفت: این استان می‌تواند برای­ صادرات در شرایط تحریم راهگشا باشد.

وی با ابراز اینکه هدف اصلی سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کردستان برای تأمین مالی طرح‌ها بوده است، گفت: در بخش صنعت، ساخت پتروشیمی جدید توسط بخش خصوصی، زنجیره فولاد و تولید لاستیک و در بخش کشاورزی، افزایش اراضی دیم به آبی، توسعه باغات و افزایش تولید گوشت قرمز از جمله طرح‌های پیشران توسعه استان کردستان است که نیاز به تأمین مالی دارد.

استاندار کردستان ادامه داد: قرار شد بانک مرکزی در خصوص تأمین مالی این طرح‌ها و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های فعال، کمک کند.

مرادنیا اضافه کرد: همچنین مقرر شد در بانک مرکزی کمیسیونی با مسئولیت معاونت نظارت این بانک برای پیگیری توسعه و عمران شهر‌های استان کردستان تشکیل شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات توسعه استان کردستان محقق شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو