در جلسه شورای معاونین وزارت راه و شهرسازی بیان شد :

تشریح ماموریت ها و برنامه های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) توسط وزیر راه و شهرسازی

جلسه شورای معاونین وزارت راه و شهرسازی به میزبانی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و در ترمینال گالری سلام برگزار شد.

به گزارش فرینا، محمد اسلامی در جلسه شورای معاونین وزارت راه و شهرسازی که به میزبانی شرکت شهر فرودگاهی و در ترمینال گالری سلام برگزار شد اظهار داشت : فرودگاه، یکی از نمادهای پیشرفت یک کشور است و ما می توانیم با ساخت یک فرودگاه مدرن جلوه ای از پیشرفت خود را به نمایش بگذاریم.

اسلامی گفت: باید برای ساخت یک فرودگاه مدرن و پیشرفته در کشور بیش از پیش تلاش کنیم و در این راه می توانیم با بررسی الگوهای موفق در صنعت فرودگاهی جهان با سرعت بیشتری به اهداف خود نزدیک شویم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص ترمینال گالری سلام با قدردانی از زحمات رستمی رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و کلیه دست اندرکاران این پروژه گفت : ساخت و تجهیز ترمینال سلام یکی از گام هایی بود که در مسیر ساخت یک فرودگاه مدرن برداشته شد اما گام بعدی ساخت ترمینال ایران شهر با ظرفیت اعزام و پذیرش یکصد میلیون مسافر در فاز نهایی آن است که می تواند خواسته ما را در خصوص داشتن یک فرودگاه مدرن برآورده کند و باید بدون درنگ کار تحقیقاتی و عملیاتی آن پس از افتتاح ترمینال سلام شروع شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای انتقال بخشی از پروازهای داخلی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با هدف کاهش  زمان سفر مسافرانی که از سایر شهرها به کشورهای دیگر پرواز دارند افزود : یکی از مهمترین اقداماتی که باید در شهر فرودگاهی انجام شود، برنامه ریزی برای تبدیل تهران به یک هاب قدرتمند در غرب آسیا است و برای تحقق این امر از هیچ کوشش و تلاشی نباید دریغ کنیم.

اسلامی  با اشاره به طرح جامع شهر فرودگاهی گفت : یکی از تصمیمات درست در صنعت هوانوردی کشور، تبدیل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به شهر فرودگاهی بود و از نکات مهم در خصوص شهر فرودگاهی بکارگیری سیستم حمل و نقل ترکیبی در بخش های منطقه آزاد و شهر لجستیکی آن است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره لزوم اجرای سیستم حمل و نقل ترکیبی یادآور شد : شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) می تواند به کاهش ترافیک پایتخت کمک شایانی کند و از همین رو باید ساخت شهر لجستیکی واقع در این مجموعه که فاز نخست آن ١٧٠٠ هکتار وسعت دارد با سرعت و جدیت بیشتری پیگیری شود و لازم است تا شهر فرودگاهی به سیستم حمل و نقل ریلی هم متصل شود.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با تاکید بر لزوم جوانگرایی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به معاونین خود دستور داد تا طی دو هفته آینده از کارمندان دهه ٦٠ یا ٧٠ که در این وزارتخانه مشغول به کار هستند و توانایی عهده دار شدن پست های دستیار ویژه ای یا معاون را دارند معرفی کنند تا هرچه زودتر با حکم وزیر راه و شهرسازی در این سمت مشغول به کار شوند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو