پیشنهاد منطقه آزاد انزلی برای میزبانی مسابقات المپیاد جهانی شطرنج در این منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم اختتامیه مسابقات بین المللی شطرنج جام کاسپین و جام ستارگان پیشنهاد داد: مسابقات المپیاد جهانی شطرنج به عنوان بالاترین سطح رقابتهای جهانی این رشته ورزشی در منطقه آزاد انزلی برگزار شود.

به گزارش فرینا، مراسم اختتامیه و اهداء جوایز برندگان رقابت های شطرنج بین المللی کاسپین کاپ که به میزبانی این منطقه از بیست سوم بهمن ماه تا سی ام همین ماه برپا شد، با حضور مسئولین استانی و کشوری در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار گردید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم با قدردانی از برگزار کنندگان این مسابقات ورزشی، رویکرد سازمان متبوع خود را در زمینه توسعه صنعت توریسم ورزشی و حمایت از ورزش مبتنی بر دو اصل عنوان کرد و گفت: بخش نخست رویکرد این سازمان ایجاد زیرساخت های ورزشی است که می توان به احداث بزرگترین مجموعه ورزش های ساحلی کشور با نام مرحوم سیروس قایقران، اشاره کرد، زیرساختی که طی این سالهای میزبان مسابقات مختلف ملی و بین المللی در رشته های فوتبال و والیبال و ... ورزشی بوده و این در حالی است که هم اکنون ۱۰ زمین ورزشی و سالنهای ورزشی از سوی این سازمان در سطح منطقه در حال احداث می باشد.

رضا مسرور با تصریح بر این نکته که نگاه سازمان منطقه آزاد انزلی به مقوله ورزش یک نگاه اعتقادی است که براساس آن ورزش در کاهش ناهنجاریهای اجتماعی می تواند بسیار اثرگذار باشد و ما نیز در این راستا نقش کوچکی ایفا می کنیم، افزود: قطعه دوم رویکرد ما در حوزه نرم افزاری و برگزاری مسابقات ورزشی است چراکه براین باوریم که افزایش تعداد مسابقات ورزشی در استان و کشور عزیزمان علاوه بر ارتقای کیفی ورزش، موجبات تقویت روابط ملت ها، آشنایی بیشتر ورزشکاران و بالتبع مردمان دیگر کشور با فرهنگ و تمدن استان گیلان و ایران را فرآهم می کند.

مسرور با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی طی چهار سال اخیر میزبان بیش از ۱۰۰ رویداد و مسابقه ورزشی بوده، که آمار قابل توجهی است، از برگزاری ۳ مسابقه ورزشی بین المللی از ابتدای سالجاری تا کنون در این منطقه خبر داد و در خصوص انتصاب وی به عنوان عضو هیأت رییسه فدراسیون شطرنج کشور با قدردانی از وزیر ورزش، تصریح کرد: بنده به همه رشته های ورزشی به یک چشم نگاه می کنم و میان شطرنج و سایر رشته ها تفاوتی قائل نخواهم بود، گرچه شطرنج را به دلیل اینکه سابقه شخصی فعالیتم در این رشته و اثر مثبت در برنامه ریزی کاری و زندگی علاقه ویژه دارم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان خطاب به رییس فدراسیون شطرنج کشور، آمادگی سازمان متبوع خود را برای میزبانی از مسابقات المپیاد جهانی شطرنج به عنوان بالاترین سطح رقابتهای جهانی این رشته ورزشی اعلام کرد و افزود: گیلان مهد شطرنج کشور است و خوشحالم که دو گیلانی عضو تیم ملی ایران است و در عین حال از اینکه آرزوی دو سال گذشته بنده در خصوص پیروزی تیم منتخب ایران بر تیم ستارگان جهان محقق شده، خوشحالم و امیدوارم روزی آقای مقصودلو و سایر ورزشکاران ایرانی به نفرات اول شطرنج جهان تبدیل شوند.

رییس فدراسیون شطرنج کشور در این مراسم با تشکر از برگزار کنندگان این مسابقات ورزشی، از همکاری و پشتیبانی سازمان منطقه آزاد انزلی در سالهای اخیر از ورزش شطرنج که موجب اعتلای جایگاه کشورمان در این رشته ورزشی در سطح جهان شده، قدردانی به عمل آورد و افزود: برگزاری چنین مسابقاتی علاوه بر افزایش علاقمندان ورزش شطرنج، باعث رشد سطح کیفی ورزشکاران شطرنج می شود که نمونه موفق آن ارتقاء علیرضا فیروزجا به جمع یکصد ورزشکار برتر شطرنج جهان است.

مهرداد پهلوان زاده با اشاره به اینکه از سال ۲۰۱۵ رده شطرنج ایران از ۵۱ به ۲۵ بالا آمده و براساس برآوردهای موجود در ماه آینده میلادی به رده ۲۳ جهانی ارتقاء می یابیم، اظهار داشت: امیدوارم که به زودی و با کمک مسئولین و ورزشکاران و علاقمندان به شطرنج که ورزش ملی ما ایرانیان و متولد شده در کشورمان است، به ورزش اول ایرانیان تبدیل شده و ایران به رده نخست رده بندی جهانی دست یابد.

در ادامه مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با قدردانی از برگزار کنندگان این مسابقات، نقش دکتر رضا مسرور و منطقه آزاد انزلی را در برگزاری و حمایت از ورزش استان ستود و با تصریح بر اینکه با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی مسابقات ورزشی بسیاری را ظرف سالهای اخیر در استان برگزار کردیم، افزود: حضور ورزشکاران مطرح ملی و بین المللی باعث ارج و اعتبار بالای این مسابقات بود و امیدوارم در سالهای آینده مسابقات به صورت پرشورتر و در سطح رو به رشد، به صورت مستمر برگزار شود.

گفتنی است؛ در حاشیه این مراسم حکم مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان مبنی بر انتصاب رضا مسرور به عنوان عضو هیأت رییسه فدراسیون شطرنج کشور اعلام و اهدا شد.

شایان ذکر است؛ در مسابقات جام ستارگان تیم منتخب ایران با نتیجه ۱۰ بر ۷ بر تیم ستارگان پیروز شد و مسعود مصدق‌ پور قهرمان جدول استادی جام کاسپین شد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو