تشریح ظرفیت های کم نظیر منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

جلسه مشترک مدیران منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش فرینا، رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این جلسه گفت: برنامه ریزی ها برای احداث بندر خشک به وسعت ١٥٠ هکتار در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حال انجام است و مصمم هستیم تا هر ٤ ماه، یک فاز جدید را در این منطقه به بهره برداری برسانیم و فاز اول نیز در اردیبهشت ماه سال ٩٨ آماده بهره برداری خواهد بود و پس از آن کلنگ زنی فازهای بعدی انجام خواهد شد.
 
علی رستمی با اشاره به  ظرفیت های موجود در شهر فرودگاهی همچون نزدیک بودن به پایتخت کشور افزود: وجود زیرساخت های حمل و نقلی در شهر فرودگاهی، باعث شده تا اینجا مکان مناسبی برای منطقه آزاد باشد.

در ادامه این نشست معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ضمن بیان ظرفیت های موجود در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از همکاری های دبیرخانه مناطق آزاد و شهر فرودگاهی برای رونق بخشیدن به منطقه آزاد این مجموعه خبر داد.

محمدرضا رستمی با  قدردانی از مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای تشکیل این جلسه، گفت: موقعیت مناسب و همچنین زیر ساخت های حمل و نقلی زمینی و هوایی که در شهر فرودگاهی وجود دارد از نکات مثبت برای منطقه آزاد در اینجاست که می تواند به صادرات آسان کالا نیز کمک شایانی کند و شهر فرودگاهی  با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت هایی که در آن دیده می شود، به عنوان یکی از مناطق اصلی برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی  محسوب می شود.

رستمی با اشاره به ظرفیت شهر فرودگاهی در خصوص توسعه گردشگری در کشور خاطر نشان کرد: این مجموعه می تواند به عنوان هاب توزیع کننده گردشگر داخلی و خارجی عمل کند.

وی گفت: فاصله کوتاه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تهران می تواند  شرایط را برای جذب شرکتهای نوآور و خلاق منطقه جهانی فراهم کرده و مرکز منطقه ای  این  شرکت ها می تواند در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)مستقر شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ادامه داد: معاونت فرهنگی،گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ـ تجاری علاقه مند است تا هر چه سریعتر بتواند مراکز نوآوری و صنایع خلاق و فرهنگی را در مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) راه اندازی کند. 

رستمی در خصوص هسته پیشران و مزیت های آن برای شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: این مجموعه می تواند به صادرات صنایع فرهنگی و خلاق کشور کمک کند.

همچنین حسین تاجیک عضو هیات مدیره و مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در این جلسه گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی  بستری را  برای  پیشبرد اهداف اقتصادی کشور به وجود آورده و امیدوارم بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو