معرفی ظرفیت های گردشگری با هدف همکاری مشترک

در راستای معرفی ظرفیت های گردشگری منطقه و همکاری های احتمالی، نشست مشترکی فی مابین سفیر اتریش، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و مدیر بهبود محیط کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند، تشکیل شد.

به گزارش فرینا؛ در حاشیه سفر «اشتفان شلتس» سفیر اتریش وهیأت همراه به بهانه برگزاری نمایشگاه اتو واگنر در موزه هنرهای معاصر آبادان؛ پیش از ظهر امروز نشست صمیمانه ای در جهت معرفی پتانسیل های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی منطقه با هدف همکاری های مشترک در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

مدیر بهبود کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به فضای منحصر به فرد و بکر جزیره مینو بعنوان یکی از ظرفیت های گردشگری گفت: جزیره مینو با ۲۴۰۰ هکتار مساحت و فضای کاملا سبز یکی از مهم ترین بخش های منطقه بوده که قابلیت بالایی در توسعه گردشگری دارد.
جبارعبود زاده همچنین با بیان این نکته که سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری مدت ها است که آغاز شده از ساخت چندین پروژه در دست ساخت نظیر سیتی سنتر و گلگسی سنتر در حوزه گردشگری بازار نام برد.

وی همچنین گفت: اروند تنها منطقه آزادی است که جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر داشته و به این میزان جمعیت هر هفته چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر که جهت سفر و یا کار به منطقه می آیند نیز افزوده شده و جمعیت متغیر می شود.

عبود زاده خاطرنشان کرد: در منطقه آزاد اروند ورود اتباع کشورهای خارجی بدون روادید بوده که بنا بر آمار و در برخی ایام روزانه تا ۱۷ هزار نفر نیز که عموما اتباع کشور عراق بوده اند، وارد خاک ما شده اند.

سفیر اتریش با تبریک به مناسبت پیروزی چهلمین سال انقلاب اسلامی و تشکر از حمایت های سازمان منطقه آزاد اروند بویژه مدیرعامل در برگزاری نمایشگاه اتو واگنر و فرصت ایجاد شده برای بازدید از منطقه گفت: کشور اتریش همواره ظرفیت های بالای فرهنگی را بعنوان گشایش دهنده فرصتی برای فعالیت های اقتصادی و صنعتی بسیار حائز اهمیت می داند. قطعا ما پروژه های فرهنگی دیگری خواهیم داشت که مایل هستیم به مسئولین فرهنگی سازمان شما عرضه و معرفی کنیم.

وی از سفر ۷ ماه پیش ریاست جمهوری ایران به کشور اتریش نیز سخن به میان آورد که طی آن سفر حسن روحانی از آنها خواسته بود که در جهت هر چه بیشتر تعاملات بین دو کشور به فراتر از مرزهای تهران سفر کنند و یکی از دلایل عمده ای که امروز به همراه رایزن اقتصادی سفارت در منطقه آزاد اروند حضور دارند را پیرو سخن رئیس جمهور ایران عنوان کردند.

اشتفان شلتس در ادامه گفت: با توجه به توضیحات شما استنباط من بر این است که شرکت های اتریشی که در حوزه های خاصی در ایران فعال هستند، می توانند برای همکاری با شما مد نظر قرار گیرند. شراکت در حوزه گردشگری میان ما می تواند از ظرفیت بالایی برخوردار باشد چرا که اتریش نیز با ۸ میلیون جمعیت سالانه بیش از ۱۲۰ میلیون نفر گردشگر برای اقامت در کشور خویش دارد.

وی گفت: در حال بررسی و برنامه ریزی برای برگزاری یک دوره گردشگری مدرسه عالی اتریشی با یک دانشگاه ایرانی هستیم و بیشترین تمرکز ما بر برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی است.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز با اشاره به سفر کوتاه سفیر اتریش گفت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری منطقه سعی خواهیم کرد در این زمان اندک بهترین معرفی را از منطقه داشته باشیم و به امید خدا در سفرهای بعدی جاذبه های منطقه را از نزدیک دیدن کنید.

قدرت اله طمیمیان با اشاره به نظر سفیر اتریش در خصوص آموزش های گردشگری خاطرنشان کرد: سازمان آمادگی این را دارد که طی تفاهمنامه ای یکی از ابنیه میراثی منطقه را در خصوص اجرای این طرح در نظر بگیرد و اگر چنین توافقی حاصل شود ما نیز متقابلا آموزش هایی نظیر ساخت مضیف، موسیقی محلی و غذاهای سنتی منطقه خودمان را در کشور شما داشته باشیم.

با توجه به پیشینه سینما در آبادان و اشاراتی که معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به آن داشت، سفیر اتریش نیز سینما را فرض بر نقشه راه خواند و این نوید را داد که در سفر بعدی به آبادان، اکران یک فیلم اتریشی را در یکی از سینماهای آبادان خواهند داشت.

پس از پایان جلسه سفیر اتریش و هیأت همراه بازدیدی از کلیسای آبادان و محوطه بیرونی آن که تندیس شهدا در آن قرار دارد داشتند و با اولین شهید مسیحی منطقه« بابکن خاچاطوریان» نیز آشنا شده و ادای احترامی به شهدا کردند.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو