«خانه بهداشت منطقه آزاد ماکو» در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو گفت: اثر فرهنگی ـ تاریخی «خانه بهداشت ماکو» /به شماره 32082/ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

علی خورابلو در گفت و گو با خبرنگار فرینا اظهار داشت: با ثبت این آثار فرهنگی – تاریخی تعداد آثار ثبت شده ملی در ماکو به 77 مورد رسید.
خورابلو افزود: همچنین قلعه قبان ماکو، پل کشمش تپه، ثبت اسناد ماکو، پل قزیل داغ، پل داش کورپی نیز در یکسال گذشته به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: از 77 آثار ملی شهرستان، 21 اثر مربوط به بناهای تاریخی و 56 مورد مربوط محوطه بوده و پرونده مسجد جامع نیز در حال مطالعه است و بزودی نیز ثبت ملی خواهد شد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو  اضافه کرد: آثار زیادی در این شهرستان برای ثبت ملی وجود دارد که مربوط به اشخاص می باشد و همکاری مالکان در این خصوص ضروری است.
خورابلو تاکید کرد: ماکو به لحاظ قرار گرفتن در جاده ابریشم و وجود حکومت های مختلف در این منطقه دارای آثار بسیاری زیادی است.
به گزارش فرینا، منطقه آزاد ماکو در شمالغربی ترین نقطه ایران و آذربایجان غربی بوده و در مرز ترکیه قرار دارد و بزرگترین منطقه آزاد از نظر وسعت است. 

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو