برگزاری اولین دوره پدافند غیرعامل در حوزه سایبری در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

اولین دوره کلاس پدافند غیرعامل در حوزه سایبری با حضور کارشناسان بخش فناوری اطلاعات و حراست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش فرینا، عضو مرکز مطالعات پدافند غیر عامل و رییس کارگروه فنی مهندسی دانشگاه آزاد واحد کرج با بیان اینکه پدافند غیر عامل در زمان صلح باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد تا در زمان جنگ بتوانیم از این ابزار بسیار مهم استفاده کنیم گفت: اهمیت پدافند غیر عامل توسط مقامات کشوری و لشگری بارها مورد تاکید و توجه قرار گرفته و از همین رو باید با جدیت و عزم راسخ برای پیشبرد این موضوع بسیار با اهمیت گام برداریم.

بهزاد پورنقدی افزود: ایران اولین کشوری است که در خاورمیانه از سازمان پدافند غیر عامل برخوردار است و همین موضوع باعث شده تا دشمنان زیادی در سطح دنیا داشته باشیم و آنها از اینکه ما در این علم پیشرفت کرده ایم عصبانی هستند. 

عضو مرکز مطالعات پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در پدافند غیر عامل در حوزه سایبری آمادگی لازم را برای مقابله با حملات دشمنان تا به امروز داشته ایم و باید با همین روند این مسیر را ادامه دهیم گفت: حملات سایبری در فضای مجازی بسیار گسترده شده و هر روز خبری مبنی بر اینکه سیستم های رایانه ای مکان های مهم و یا تلفن همراه شخصیت های رده اول دنیا مورد این حملات قرار گرفته اند منتشر می شود و همین موضوعات نشان می دهد که باید حملات سایبری در فضای مجازی را مهم تلقی کنیم و به راحتی ار کنار آن عبور نکنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: پدافند سایبری شامل کلیه اقدامات به منظور حفظ امنیت،ایمنی و پایداری شبکه و تجهیزات وابسته به شبکه است و اگر ارگانی مورد حملات سایبری قرار بگیرد ممکن است تمام اطلاعاتی که در آن مجموعه جمع آوری شده مورد سرقت قرارگیرد.

پور نقدی در ادامه در خصوص اهداف کلان و مهم پدافند غیر عامل در حوزه سایبری گفت: استفاده از کامپیوترها به عنوان ابزاری برای انجام اعمال خشونت بار جهت ترساندن و یا تغییر یک گروه یا یک کشور است و از همین رو شاید از جنگ های نظامی سخت تر و خطرناک تر باشد.

گفتنی است دوره کلاس پدافند غیرعامل در حوزه سایبری برای ارتقا سطح دانش کارشناسان بخش فناوری اطلاعات و حراست شهر فرودگاهی در حوزه پدافند غیر عامل درحوزه سایبری و با همت اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی این مجموعه برگزار شد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو