ممنوعیت تردد شناورهای مسافری در منطقه آزاد اروند

مدیرکل بندر و‌ دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به افزایش سرعت وزش باد و مواج شدن رودخانه‌های منطقه، از روز گذشته تردد شناورهای تفریحی و مسافری در آبراه اروند و کارون ممنوع شده است.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار برنا از خرمشهر، نورالله اسعدی با اعلام این خبر افزود: از چند روز گذشته با توجه به بارش های اخیر و باز شدن دریچه های سدها در بالا دست، میزان آب رودخانه کارون در بخش پایین دستی آن یعنی خرمشهر به شکل کم سابقه ای افزایش یافته است که این موضوع لزوم رعایت ایمنی گشت های آبی و دریایی و ایجاد محدودیت های ابلاغی را موجب شده است.
اسعدی با اشاره به استانداردهای اصول ایمنی ابلاغی از سوی سازمان بنادر برای جلوگیری از حوادث احتمالی، گفت: با توجه به افزایش سرعت وزش باد و مواج شدن رودخانه‌های اروند و کارون، از روز گذشته تردد شناورهای تفریحی و مسافری در آبراه اروند و کارون ممنوع شده است.
وی با بیان اینکه اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با توجه به شرایط آب و هوایی موجود تمام تمهیدات لازم را اندیشیده و تمام امکانات خود را برای افزایش نظارت های لازمه به کار بسته است، افزود: صاحبان شناورها تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط جوی به هیچ عنوان اجازه فعالیت ندارند و در صورت مشاهده با آنها برخورد قانونی می شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خرمشهر در پایان افزود: خوشبختانه با حضور شبانه روزی همکاران امداد و نجات دریایی، هیچ حادثه ای در آبراه اروند و کارون رخ نداده است و ضمن آماده باش کامل تا پایان شرایط اضطراری به این روند ادامه می دهیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.