آغاز پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح لامرد و پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از آغاز پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح لامرد و پارسیان خبر داد.

به گزارش فرینا، فریدون فدایی دولت گفت: برغم پاره ای محدودیت ها با تلاش های انجام شده پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح لامرد و پارسیان آغاز شده است.
 فدایی دولت افزود: نظر  به اهمیت تسریع در تکمیل زیر ساخت های مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان باحمایت بیدریغ رییس هیات عامل ایمیدرو ، اعتبار مربوط به  بخش  مهمی از پیمانکاران در مناطق یاد شده  تامین و در حال پرداخت است.
وی اضافه کرد: در این مرحله به صورت مجزا 40 میلیارد ریال به پیمانکاران در صنایع انرزی بر پارسیان و 40 میلیارد ریال نیز  به پیمانکارانی که در امور زیر بنایی لامرد  فعالند، اختصاص می یابد که امیدواریم در مراحل بعد نیز این روند با شتاب بیشتری پی گیری شود تا شرکت های پیمانکار با فراغ بال بیشتر در این عرصه فعالیت داشته باشند.
به گفته مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان، موضوع پرداخت بهای زمین مالکینی که  زمین هایشان برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تصاحب شده است حدود 160 میلیارد ریال نیز برآورد  صورت گرفته که امور مربوط به  تامین  اعتبار مراحل پایانی خود را طی می کند و این امر نیز در آینده نزدیک محقق می شود و بر اساس اولویت نسبت به پرداخت مطالبات  ذینفعان اقدام می شود.
فدایی دولت ضرورت صیانت از نیروی کار در  مناطق متبوعش را مورد تاکید قرار داد و افزود: شرایط نامناسب اقلیمی در شهرستانهای محل استقرار صنایع انرزی بر جنوب ایجاب می کند تا  نیروهای متخصص و زبده بخصوص نیروهای بومی از مزایای قانونی برخوردار شوند و به صورت عادلانه و  بر اساس کارایی از حقوق  دریافت کنند که در این زمینه  و با هدف یکسان سازی نظارت کامل می شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به روند مناسب اجرای طرح های در دست احداث این مناطق ادامه داد: این دو منطقه مکمل  صنعتی شدن  جنوب کشور  هستند و در پرتو تعامل و همگرایی در صدد هستیم زمینه توسعه این مناطق را که منجر به ایجاد اشتغال پایدار و خلق ارزش افزوده برای کشور می شود را بیش از پیش فراهم آوریم.
طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی استقرار صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور در استان های فارس و هرمزگان و با وسعت بالغ بر 18 هزار هکتار تهیه شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو