شنبه 3 فروردين 1398
جستجو به دنبال کلید واژه «چابهار» - تعداد یافته ها 7 مورد

5 / بازدید وزیر اقتصاد از بندر شهید بهشتی چابهار

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر دو روزه به استان سیستان و بلوچستان در رأس هیأتی بلند پایه به منظور بازدید از ظرفیت های تجاری، اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری از زیرساخت های عمرانی و طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.

پایبندی ایران به تعهدات درقبال موافقت نامه چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران به تمام تعهدات خود در قبال موافقت‌نامه چابهار پایبند بوده و تا کنون تمامی مراحل اجرایی سازی آن را به طور کامل به انجام رسانده است.

برگزاری دوره های جدید آموزشی ـ تولیدی در چابهار

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف ایجاد اشتغال و در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان، این مدیریت اقدام به برگزاری دور جدید کلاسهای آموزشی ـ تولیدی برای متقاضیان کار نموده است.

پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار پایلوت جمع‌آوری زباله از مبدأ

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: از ۱۵ آذرماه جاری طرح جمع‌آوری زباله‌ها از مبدأ در پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار در ساعات ۲۰ تا ۲۲ شب به‌عنوان پایلوت در حال انجام است.

چرا چابهار از تحریم‌ آمریکا مستثنی شد؟

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن بیان ظرفیت‌های بسیار بالای اقتصادی این منطقه، ابعاد مختلف مستثنی شدن چابهار از تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا را تشریح کرد.

ترامپ نتوانست «دوازه ملل» را بر روی اقتصاد ایران ببندد/ منافع کشورهای منطقه به زنده ماندن این دروازه گره خورده است

مهم‌ترین مزیت بندر چابهار که از آن به عنوان «دروازه ملل» یاد می‌شود موقعیت استراتژیک آن است به طوری که در ۸ سال جنگ تحمیلی هم تنها بندری بود که دشمن توان غیرعملیاتی کردن آن را نداشت چراکه منافع تمام کشورهای منطقه به زنده ماندن این بندر گره خورده است.

شکست تحریم به سبک بندر چابهار

در کش‌وقوس آغاز دور دوم اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واشنگتن، پروژه توسعه بندر چابهار ایران را از تحریم‌ها معاف کرد؛ آن‌هم در شرایطی که ایالات متحده سختگیرانه‌ترین محدودیت‌ها را برای بنادر و کشتیرانی ایران وضع کرده است.

آخرین اخبار آرشیو