جستجو به دنبال کلید واژه «چابهار» - تعداد یافته ها 19 مورد

بندر چابهار‌ هاب کشور خواهد شد

رئیس مرکز همکاری‌ها، تحول و پیشرفت دفتر ریاست جمهوری گفت: بندر چابهار به لحاظ توسعه اقتصادی برای کشور مزیت‌های زیادی دارد و به طور قطع‌ هاب ایران خواهد شد.

آمادگی عمان برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار

وزیر صنعت، معدن و تجارت که ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان را بر عهده دارد، به همراه هیاتی از مسئولان عالی نهادهای تجاری، صنعتی و دریایی برای سفری دو‌ روزه و دیدار با مقامات عمانی به مسقط رفته‌ و در دیدار با همتایان خود بر توسعه روابط اقتصادی تاکید کرد.

فصل جدید همکاری تهران ـ مسقط کلید خورد

جدیدترین خبرها از چراغ سبز ایران به سرمایه‌گذاران عمانی حکایت دارد. آخرین روزهای سال ۹۶ بود که گسترش روابط بانکی و تجاری در دستور کار تهران و مسقط قرار گرفت. مقامات سیاسی و اقتصادی ایرانی ـ عمانی در روزهای واپسین اسفندماه ۹۶ در دیداری نشان دادند عزم جدی برای انتقال کشتی تجارت ایران از دبی به مسقط دارند.

گردشگری ورزشی، ابزاری جهت توسعه چابهار

ﻣﻨﻄﻘﻪ آزاد و شهرستان چابهار در منتهی‌الیه ﺟﻨﻮب‌‌ﺷﺮﻗﻲ اﻳﺮان در ﻛﻨﺎر آب‌ﻫﺎي ﮔﺮم‌ دریای ﻋﻤﺎن و اقیانوس هند ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ‌اند‌. ﻓﺸﺎر ﺑﺎدﻫﺎ و ﺑﻪ ﻃﻮر ﻛﻠﻲ آب و ﻫﻮاي ﭼﺎﺑﻬﺎر داراي ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ ﺗﻐﻴﻴﺮات در ﻓﺼﻮل ﭼﻬﺎرﮔﺎﻧﻪ ﺳﺎل اﺳﺖ و درﺟﻪ رﻃﻮﺑﺖ ﺗﻨﻬﺎ در دو ﻣﺎه از ﺳﺎل (اردﻳﺒﻬﺸﺖ و ﺧﺮداد) ﺑﺎﻻ ﻣﻲ‌رود‌. ﺑﺎدﻫﺎى ﺑﺎران‌آور ﻣﻮﺳﻤﻰ در ﻓﺼﻞ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن و ﺑﺎدﻫﺎى ﻏﺮﺑﻰ در ﻓﺼﻞ زﻣﺴﺘﺎن در اﻳﻦ منطقه، ﻣﻮﺟﺐ رﻳﺰش ﭘﺮاﻛﻨﺪه ﺑﺎران می‌ﺷﻮﻧﺪ؛ از اﻳﻦ ﻧﻈﺮ، ﺧﻮش آب و ﻫﻮاﺗﺮﻳﻦ ﺑﻨﺪر ﺟﻨﻮﺑﻲ اﻳﺮان ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﻲآﻳﺪ‌.

اختصاص 500 میلیارد تومان به تکمیل زنجیره حمل و نقل جاده ای در سیستان و بلوچستان

با اتصال ریلی بندر چابهار به مسیرهای اصلی کشور، حدود 6 میلیون تن ظرفیت حمل بار از این طریق ایجاد می شود

3 ابر فولاد ایران در راه چابهار

کنسرسیومی شامل فولاد مبارکه، چادرملو و گل‌گهر مهرماه امسال برای ایجاد مجتمع فولاد در چابهار یک تفاهم‌نامه اجرایی امضا خواهند کرد

موج‌سواری در ایران، باورتان می‌شود؟

وقتی تصاویر اچ‌دی و فول فریم خارجی را از شبکه‌های خارجی می‌بینیم که موج‌سواران با آن تخته‌های رنگی و زیبا، از روی موج‌های غول‌پیکر سر می‌خورند، شاید فکرش را هم نکنیم که می‌شود در همین ایران خودمان هم این ورزش را انجام داد. وقتی تصاویر آهسته و زیبا چشم‌هایمان را می‌نوازد، با خودمان فکر می‌کنیم که آیا می‌شود ما هم یک روز چنین ورزش‌هایی را تجربه کنیم؟

روستایی به نام رمین که مقصد موج سواران است!

نیمه اول تابستان فصل موج سواری به حساب می آید، به همین خاطر بد نیست تا اطلاعاتی در خصوص مناطق کشور که می توان در آن موج سواری کرد، داشته باشیم.

تلاش موج سواران برای رسیدن به تیم ملی

مسابقات کاپ آزاد موج سواری در چابهار و کنارک در چهار رده‌ سنی با شور و هیجان خاصی برگزار شد.

چرا موج‌سواری در چابهار اهمیت دارد؟

چرا مسابقات موج‌سواری در رمین و ساخت ورزشگاه کریکت در چابهار برای ورزش ایران اهمیتی استراتژیک دارد؟

آخرین اخبار آرشیو