دوشنبه 21 آبان 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «چابهار» - تعداد یافته ها 25 مورد

شکست تحریم به سبک بندر چابهار

در کش‌وقوس آغاز دور دوم اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واشنگتن، پروژه توسعه بندر چابهار ایران را از تحریم‌ها معاف کرد؛ آن‌هم در شرایطی که ایالات متحده سختگیرانه‌ترین محدودیت‌ها را برای بنادر و کشتیرانی ایران وضع کرده است.

راه‌اندازی واحد تولیدی ماهوربافان بلوچی منطقه آزاد چابهار تا پایان مهرماه 97

مدیر پروژه واحد "تولیدی ماهوربافان بلوچی منطقه آزاد چابهار"، گفت:باهدف توسعه صنایع شیلاتی، کمک به جامعه صیادی و همچنین صادرات محصولات به بازارهایهدف داخلی و خارجی، فاز نخست این کارخانه با تولید ادوات صید و صیادی شامل: تور، طناب،بویه و.... تا پایان مهرماه 97 راه‌اندازی می‌شود .

هزار و 500 تن میگو در چابهار تولید شد

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان میگوی استان سیستان و بلوچستان از اتمام برداشت میگوی پرورشی در مزارع این استان در سال 97 خبر داد و گفت: امسال در مجموع هزار و 500 تن میگو در مزارع استان تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج شد.

آیا گردشگری دریایی در ایران رونق می‌گیرد؟

کافی است به آخر هفته برسیم و یا روزی در میانه هفته تعطیل شود تا جاده چالوس جای سوزن انداختن نداشته باشد. کنار دریا بساط‌ها پهن می شود و هر کس با هر پوششی خود را به آب می زند.

چابهار، برگ برنده ایران

بیش از دو ماه از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام می‌گذرد و با وجود اینکه این تحریم‌ها هنوز عملی نشده اما بررسی‌ها نشانگر کاهش خرید نفت ایران از سوی برخی از کشورهاست و در این میان ایران در تلاش است با ارائه پیشنهاداتی مشتریان اصلی خود را در کنار خود نگه دارد.

پدیده‌ای شگرف در چابهار؛ درختی که آب شور را شیرین می‌کند

درخت حرا در سواحل چابهار با قدرت ریشه‌‌دوانی سریع که در مردادماه گل می‌دهد به دلیل سازگاری‌هایی از قبیل زنده‌زایی و جداسازی آب‌ شیرین از آب‌ شور نقش شیرین‌کننده آب شور را بازی می‌کند که آب تولیدی آن نیز قابل مصرف است.

ارتقاء جایگاه اقتصادی ایران با راه‌اندازی کریدور شمال ـ جنوب

کریدور شمال ـ جنوب به عنوان یکی از فرصت‌های مهم اقتصادی ایران نه تنها می‌تواند درآمد سرشاری را از محل ترانزیت نصیب کشور کند، بلکه جایگاه سیاسی کشور را نیز ارتقاء خواهد داد.

چابهار دروازه طلایی هند

موقعیت منحصر بفرد بندر چابهار در یک گلوگاه راهبردی آبی وسوسه ای مقاومت ناپذیر برای تجار هندی است که در سودای تسهیل کسب و کار خود و دسترسی به سرزمین هایی فراتر هستند.

پیشرفت 80 درصدی ساختمان جدید دانشگاه بین المللی چابهار

رئیس دانشگاه بین المللی چابهار گفت: عملیات ساخت ساختمان آموزشی این دانشگاه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بزودی تکمیل می شود.

پیگیری تمدید مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد چابهار برای تمدید مجوز ساخت فرودگاه بین المللی این شهرستان در حال تلاش و رایزنی از طریق وزارت راه و شهرسازی و سایر مسئولان مرتبط است.