چهارشنبه 26 دی 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «چابهار» - تعداد یافته ها 8 مورد

پایبندی ایران به تعهدات درقبال موافقت نامه چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران به تمام تعهدات خود در قبال موافقت‌نامه چابهار پایبند بوده و تا کنون تمامی مراحل اجرایی سازی آن را به طور کامل به انجام رسانده است.

برگزاری دوره های جدید آموزشی ـ تولیدی در چابهار

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف ایجاد اشتغال و در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان، این مدیریت اقدام به برگزاری دور جدید کلاسهای آموزشی ـ تولیدی برای متقاضیان کار نموده است.

پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار پایلوت جمع‌آوری زباله از مبدأ

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: از ۱۵ آذرماه جاری طرح جمع‌آوری زباله‌ها از مبدأ در پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار در ساعات ۲۰ تا ۲۲ شب به‌عنوان پایلوت در حال انجام است.

چرا چابهار از تحریم‌ آمریکا مستثنی شد؟

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن بیان ظرفیت‌های بسیار بالای اقتصادی این منطقه، ابعاد مختلف مستثنی شدن چابهار از تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا را تشریح کرد.

ترامپ نتوانست «دوازه ملل» را بر روی اقتصاد ایران ببندد/ منافع کشورهای منطقه به زنده ماندن این دروازه گره خورده است

مهم‌ترین مزیت بندر چابهار که از آن به عنوان «دروازه ملل» یاد می‌شود موقعیت استراتژیک آن است به طوری که در ۸ سال جنگ تحمیلی هم تنها بندری بود که دشمن توان غیرعملیاتی کردن آن را نداشت چراکه منافع تمام کشورهای منطقه به زنده ماندن این بندر گره خورده است.

شکست تحریم به سبک بندر چابهار

در کش‌وقوس آغاز دور دوم اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واشنگتن، پروژه توسعه بندر چابهار ایران را از تحریم‌ها معاف کرد؛ آن‌هم در شرایطی که ایالات متحده سختگیرانه‌ترین محدودیت‌ها را برای بنادر و کشتیرانی ایران وضع کرده است.

راه‌اندازی واحد تولیدی ماهوربافان بلوچی منطقه آزاد چابهار تا پایان مهرماه 97

مدیر پروژه واحد "تولیدی ماهوربافان بلوچی منطقه آزاد چابهار"، گفت:باهدف توسعه صنایع شیلاتی، کمک به جامعه صیادی و همچنین صادرات محصولات به بازارهایهدف داخلی و خارجی، فاز نخست این کارخانه با تولید ادوات صید و صیادی شامل: تور، طناب،بویه و.... تا پایان مهرماه 97 راه‌اندازی می‌شود .

هزار و 500 تن میگو در چابهار تولید شد

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان میگوی استان سیستان و بلوچستان از اتمام برداشت میگوی پرورشی در مزارع این استان در سال 97 خبر داد و گفت: امسال در مجموع هزار و 500 تن میگو در مزارع استان تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج شد.

آخرین اخبار آرشیو