جستجو به دنبال کلید واژه «منطقه آزاد چابهار » - تعداد یافته ها 236 مورد

منطقه آزاد چابهار در مسیر اعتلای مسئولیت اجتماعی

امروز مناطق آزاد به ‌واسطه اهمیت و جایگاه ویژه‌ای که یافته‌اند، نقش موثری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ایفا می‌کنند. هر چند ماهیت مناطق آزاد در ایران بر سهولت در کسب ‌و کار، زندگی و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی بنا شده، اما تاکنون بیشتر ناظر بر حوزه اقتصاد، صادرات و تولید بوده است.

لبخند چابهار به گردشگران

بندر زیبای چابهار شاید در نخستین نگاه، ناحیه‌ای محروم و فاقد جاذبه‌های گردشگری به نظر آید؛ اما واقعیت آن است که این ناحیه دارای بهترین کرانه اقیانوسی کشور و معتدل‌ترین هوای جنوب کشور است.

سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد چابهار

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای اجرای ۹ پروژه درزمینهٔ تأمین زیرساخت‌های گردشگری به‌ویژه ساخت هتل، اماکن تفریحی، پذیرایی و اقامتی در سطح این منطقه در حال سرمایه‌گذاری است.

بازپخش برنامه تلویزیونی همسفر (ويژه برنامه چابهار) از شبكه مستند سيما

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار از بازپخش برنامه تلویزیونی همسفر از شبکه مستند خبر داد و گفت: این به منظور معرفی جاذبه‌هاي گردشگري، اماكن تفريحي، تاريخي و فرهنگي شهرستان های چابهار و کنارک در مهرماه ۹۸ درحال بازپخش است.

برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی به میزبانی منطقه آزاد چابهار

مدیر محیط سازمان منطقه آزاد چابهار حفاظت محیط‌ زیست از برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی به میزبانی منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: این سمپوزیوم باهدف تدوین یک برنامه منسجم و واحد پایش و حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی انجام می‌شود.

ترانزیت هوایی به توسعه چابهار ، شتاب می دهد

چابهار به عنوان دروازه ترانزیت شرق ایران شناخته می‌شود؛ این منطقه متناسب با زیرساخت‌هایی که در طول سواحل مکران در حال اجراست، در مسیر راهبردهای اصلی خود حرکت می کند. عمده‌ترین چشم اندازهای اقتصادی این منطقه، استقرار صنایع استراتژیک همچون فولاد و پتروشیمی با ظرفیت تولید بیش از ۲۰میلیون تن در سال است و انتظار می‌رود بخشی از این صنایع همزمان با رسیدن گاز به چابهار ، سرعت و پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشند.

توسعه سیستان و بلوچستان با تکمیل فرودگاه چابهار

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نبود فرودگاه بین‌المللی در سواحل مکران و منطقه چابهار خلأ بزرگی در مسیر پیشرفت و جذب سرمایه‌گذار است

امضای توافقنامه تجاری بین ‌ایران، هندوستان و افغانستان / ترانزیت کالا از ایران رونق می‌گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران از امضای توافقنامه تجاری بین ‌ایران، هندوستان و افغانستان خبر داد و گفت: این توافقنامه ‌با هدف بهبود و ارتقاء وضعیت ترانزیت کالا امضا شده است.

کارکنان و فعالان اقتصادی منطقه‌آزاد چابهار به پیاده‌روی اربعین اعزام شدند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کاروان عاشقان ثارالله متشکل از کارکنان به همراه خانواده‌هایشان و فعالان اقتصادی این منطقه برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) اعزام شدند.

حمل‌ونقل هوایی، موتور محرک توسعه منطقه آزاد چابهار

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار مطالعات دقیقی را در خصوص توسعه زیرساخت‌ها انجام داده و پیگیری‌های لازم در خصوص توسعه جاده‌ای، ریلی و بندری را از طریق وزرت راه و شهرسازی به عمل‌آورده و اقدامات خوبی در حال شکل‌گیری است.

آخرین اخبار آرشیو