پنج‌شنبه 5 ارديبهشت 1398
جستجو به دنبال کلید واژه «محمد جواد ظریف» - تعداد یافته ها 8 مورد

مناطق آزاد راهبرد موثر توسعه همكاري هاي اقتصادي ايران و ارمنستان

با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و‌ نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان، یادداشت تفاهم همکاری میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ایران و وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری هاي جمهوری ارمنستان از سوی مقام های دو کشور به امضاء رسید.

چالش ها پشت سرگذاشته و راه ها پیدا می شوند

دستاورد و ماحصل سفر سه روزه وزیر امور خارجه به هند را می توان در این جمله «محمد جواد ظریف» خلاصه کرد که «چالش ها پشت سرگذاشته و راه ها پیدا می شوند».

سفر به هند؛ همه چیز غرب نیست

دستگاه دیپلماسی کشور در حالی بارها به غرب گرایی محکوم شده است که سفرهای متعدد ظریف به کشورهای شرقی نشان از توازن در سیاست خارجی دارد.

سوغات سفر هند، بی اعتنایی به تحریم، عزم برای ادامه مسیر آزموده

سفر محمد جواد ظریف به دهلی نو به عنوان وزیر خارجه کشوری که هند آن را 'بیش از یک شریک تجاری' خود توصیف می کند نشانه ای آشکار از موفقیت ایران در گشودن مسیرهای نوین برای خود در عبور از تنگناهای اقتصادی موجود با تکیه بر جایگاه دیرین و موقعیت ویژه خود در منطقه است.

منتظر اروپا نمی مانیم و با شرکای سنتی خود همکاری می کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما به همکاری با اروپا درباره سازوکار ویژه مالی (SPV) ادامه می دهیم اما منتظر اروپا نمی مانیم و با شرکای سنتی خود برای تامین منافع مردم ایران رایزنی می کنیم.

مجوز تاسیس شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی برای انجام تبادلات مالی

وزیر حمل و نقل هند گفت: در مقطعی هستیم که چابهار کارکرد کامل خود را آغاز کند.

چابهار کارکرد کامل خود را آغاز‌می‌کند / صدور مجوز تاسیس بانک ایرانی در هند

وزیر حمل و نقل هند پس از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در جایگاهی هستیم که چابهار می‌تواند کار کرد کامل خود را آغاز کند.

چابهار يكي از حوزه هاي گسترش روابط دو جانبه ايران و هند است

وزیر امور خارجه ایران عصر دوشنبه در فرودگاه دهلی نو درباره سفر سه روزه خود به هند گفت: زمینه های زیادی برای گسترش روابط دوجانبه ایران و هند وجود دارد که یکی از این حوزه‌ها چابهار است.

آخرین اخبار آرشیو