جستجو به دنبال کلید واژه «گمرک» - تعداد یافته ها 9 مورد

راه اندازی گمرک مستقل منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در هفته دولت

در روز عید سعید غدیر خم و در آستانه هفته دولت، رویه واردات و ترانزیت گمرک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار رسماً جاری گردید و مورد بهره برداری قرار گرفت.

تسریع در اجرای پروژه توسعه گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد

عملیات اجرایی پروژه ۴۱ میلیارد ریالی توسعه گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد در خصوص طراحی، ساخت و نصب انبارهای سرپوشیده(سوله) و فنس کشی اطراف محوطه شتاب گرفت.

عملیاتی شدن پیش اظهاری در گمرک منطقه آزاد انزلی

به منظور ارائه خدمات مناسب به تجار و فعالان اقتصادی و ترخیص به موقع کالا، پیش اظهاری در گمرک منطقه آزاد انزلی عملیاتی شده تا روند ترخیص کالا سرعت یابد.

تجارت با جمهوری آذربایجان تسهیل می شود

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: تجارت و حمل و نقل ما با جمهوری آذربایجان، با اجرای طرح تیر الکترونیک تسهیل می یابد.

مدیریت گمرک نباید وارد مناطق آزاد شود

رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: مدیریت گمرک باید خارج از مناطق آزاد و در مرز مناطق با سرزمین اصلی قرار بگیرند اما شاهد هستیم که وارد مناطق آزاد شده‌اند. 

پیش‌بینی کاهش شدید رسوب کالا در گمرک

دستورالعمل‌های اخیر مدیران گمرک با توجه به سیاست‌های مربوط به کاهش رسوب کالا از گمرکات وارد مرحله تازه‌ای شده و به اعتقاد کارشناسان باعث کاهش شدید رسوب کالاها خواهد شد.

دستورالعمل ترخیص کالا به صورت نسیه ابلاغ شد

رئیس کل گمرک دستورالعمل ترخیص کالا به شکل نسیه و بدون پرداخت حقوق ورودی را در سال ٩٨ برای اجرا به گمرکات کشور ابلاغ کرد.

ترخیص 3 هزار و 300 خودروی وارداتی از گمرک

رئیس کل گمرک ایران در مورد خودروهای دپو شده در مناطق ویژه اقتصادی و سایر اماکن غیرگمرکی کشور گفت: براساس مصوبه هیأت وزیران، حدود سه هزار و 300 دستگاه از 13 هزار دستگاه خودروی سواری وارداتی در صورتی که از سیستم بانکی تأمین ارز شده باشند از گمرک ترخیص خواهند شد.

دلیلی برای عدم ترخیص کالای ثبت سفارش شده وجود ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک گفت: اگر کالایی ثبت سفارش شده و از پایانه‌ها و بنادر عبور کرده باشد، هیچ دلیلی ندارد برای ترخیص آن اقدام نشود بنابراین باید دید این خودروها از نظر تعیین منشا ارز و ثبت سفارش در چه مرحله ای هستند.

آخرین اخبار آرشیو