دوشنبه 6 خرداد 1398
جستجو به دنبال کلید واژه «عبدالرحیم کردی» - تعداد یافته ها 47 مورد

چابهار عامل پیوند اقتصاد چین و پاکستان به ایران

در نشست وزیر امور خارجه با مدیران منطقه آزاد چابهار، افزایش ۴۸ درصدی ثبت شرکت های خارجی در دوره پسابرجام، ظرفیت پیوند چابهار با طرح سیپک چین و پاکستان برای افزایش قدرت چانه زنی اقتصاد ایران در سطح بین الملل، جایگاه آف شور بانک در این منطقه تشریح و تببین شد.

امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه بین المللی چابهار و دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان

دانشگاه بین المللی چابهار و دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان به منظور تأمین نیازهای آموزشی و پژوهشی شرکت های کوچک و متوسط و علاقمندان به کسب دانش در تمامی مقاطع تحصیلی تفاهمنامه همکاری امضا کردند. 

ترانزیت، ماموریت اصلی چابهار

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار، با بیان اینکه ترانزیت ماموریت اصلی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار است، گفت: جاده های این منطقه ظرفیت جابه جایی 2 میلیون تن بار در سال را دارد و با اجرای طرح های توسعه تا هشت میلیون تن قابلیت افزایش خواهد داشت.

مجتمع فولاد مکران شهریور 99 وارد مدار تولید می‌شود

اولین مجتمع فولادی سواحل راهبردی مکران در چابهار برای تحقق تولید 10 میلیون تن فولاد در این سواحل بر مبنای ماموریت‌ اسناد بالادستی، یک‌سال دیگر تولیدش را شروع می‌کند .

منطقه آزاد چابهار، قطب جدید پتروشیمی و فولاد کشور

منطقه آزاد چابهار و بندر آن امروز به چنان جایگاه استراتژیکی دست یافته که حتی آمریکا نیز نتوانسته آن را تحریم کند چرا که منافع متحدانش در منطقه به خطر می‌افتد و این امکان را به چین می‌داد تا در تقابل، بندر گوادر در پاکستان را توسعه دهد.

دریچه توسعه ایران در دل تحریم ها کجاست؟

در یک سال گذشته با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها، منطقه آزاد چابهار به عنوان دریچه ای برای توسعه ایران در کانون توجهات داخلی و بین المللی قرار گرفته است، هرچند این منطقه با 25 سال سابقه و دسترسی به حمل‌ونقل ترکیبی سال‌ها از پروژه های زیرساختی محروم مانده بود و در سال های اخیر با جذب سرمایه به پازل توسعه برگشته است.

بندر چابهار؛ زمینه ساز تحقق "رونق تولید"، اشتغال زایی و شکوفایی اقتصادی است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار دیدار و پیرامون مواردی از قبیل جذب سرمایه‌گذار، برنامه ریزی برای توسعه بندر چابهار و تشکیل کارگروهی تخصصی برای توسعه بازرگانی گفتگو کردند .

شروع فعالیت شورای جوانان منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جشن میلاد حضرت علی‌اکبر و روز جوان، گفت: شورای جوانان منطقه آزاد چابهار فعالیت خود را با برگزاری جشن روز جوان آغاز کرده است، که این شورا با تشکیل کارگروه‌های مختلف و کمیته‌های تخصصی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

یک انتصاب در منطقه آزاد چابهار

طی حکمی از سوی «عبدالرحیم کردی» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار «عبدالحکیم آصفی» به‌عنوان سرپرست مدیریت اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی سازمان منصوب شد.

چابهار در حال بازگشت به ریل اصلی توسعه است

نخستین نشست شورای اداری سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 98 برگزار شد که طی آن معاونان و مدیران سازمان برنامه های حوزه های خود در سال 98 را به تفکیک ارائه دادند.