جستجو به دنبال کلید واژه «سواحل مکران» - تعداد یافته ها 13 مورد

راه اندازي خط سوم تجاري در بندر جاسك / نخستين محموله يخچالي با شناور فلزي به عمان صادر شد

مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی با اعلام خبر راه اندازي خط سوم تجاري در بندر جاسك گفت: نخستين محموله يخچالي حامل ميوه و تره بار و صيفي جات با شناور فلزي به عمان صادر شد.

كانون جديد صادراتي در قلب سواحل مكران ایجاد می شود

مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی از آمادگي صد در صدي اين اداره كل براي فعال سازي يك بندر صادراتي جديد در منطقه گوگسر جاسك واقع در قلب سواحل مكران خبر داد.

ساحل مرجانی و ماسه ای مزیت مهم توسعه گردشگری دریایی در سواحل مکران

وجود ساحل مرجانی، ماسه ای، صخره ای وشنی و موج های چند متری در دریای عمان (سواحل مکران) محدوده آب های ساحلی چابهار و کنارک با قابلیت های زیست محیطی بالا، مزیت های زیادی در زمینه توسعه گردشگری دریایی در این منطقه دارد و مسافران در این فصل از سال بیشترین بازدیدها را داشته اند.

راه‌اندازی منطقه آزاد جاسک با جدیت در دست اقدام است

فرماندار جاسک گفت: راه‌اندازی منطقه آزاد جاسک با جدیت در دست اقدام است و هم‌اکنون عملیات مقدماتی آن صورت گرفته که امیدواریم با پیگیری‌های استاندار هرمزگان و حمایت‌های نمایندگان استان این امر نهایی شود.

دریچه توسعه ایران در دل تحریم ها کجاست؟

در یک سال گذشته با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها، منطقه آزاد چابهار به عنوان دریچه ای برای توسعه ایران در کانون توجهات داخلی و بین المللی قرار گرفته است، هرچند این منطقه با 25 سال سابقه و دسترسی به حمل‌ونقل ترکیبی سال‌ها از پروژه های زیرساختی محروم مانده بود و در سال های اخیر با جذب سرمایه به پازل توسعه برگشته است.

پاکسازی سواحل مکران به مناسبت روز جهانی زمین پاک

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: همزمان با ۲ اردیبهشت (۲۲آوریل) "روزجهانی زمین پاک" در ۷ ایستگاه، امتداد سواحل مکران با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار اداره محیط زیست چابهار و مشارکت دهیاری های بنادر گردشگری ـ صیادی شهرستان های چابهار و کنارک پاکسازی شد.

پاک‌سازی سواحل مکران با همکاری منطقه آزاد چابهار و اداره حفاظت محیط‌زیست چابهار

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: همزمان با ۲ اردیبهشت (۲۲ آوریل) "روز جهانی زمین پاک" سواحل مکران با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره محیط‌زیست چابهار پاک‌سازی می‌شود.

سواحل مکران امتیازی ممتاز برای رونق اقتصادی کشور

بندرچابهار هم از نظر ظرفیت پذیرش کشتی‌های غول پیکر دنیا و هم از نظر تخلیه انواع و اقسام کالاها، یکی از مهمترین بنادر کشور و منطقه است که با شکل‌گیری رنجیره‌‎ی ریلی و جاده‌ای آن نقش مهمی در توسعه منطقه ایفا می‌کند.

آخرین اخبار آرشیو