دوشنبه 2 ارديبهشت 1398
جستجو به دنبال کلید واژه «سواحل مکران» - تعداد یافته ها 14 مورد

پاک‌سازی سواحل مکران با همکاری منطقه آزاد چابهار و اداره حفاظت محیط‌زیست چابهار

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: همزمان با ۲ اردیبهشت (۲۲ آوریل) "روز جهانی زمین پاک" سواحل مکران با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره محیط‌زیست چابهار پاک‌سازی می‌شود.

سواحل مکران امتیازی ممتاز برای رونق اقتصادی کشور

بندرچابهار هم از نظر ظرفیت پذیرش کشتی‌های غول پیکر دنیا و هم از نظر تخلیه انواع و اقسام کالاها، یکی از مهمترین بنادر کشور و منطقه است که با شکل‌گیری رنجیره‌‎ی ریلی و جاده‌ای آن نقش مهمی در توسعه منطقه ایفا می‌کند.

رشد درخواست سرمایه گذاری؛ در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طی سالهای اخیر رشد سرمایه گذاری بویژه سرمایه گذاری خارجی را در بندر چابهار داشته ایم.

موج ها و فواره طبیعی آب در ساحل چابهار

تماشای موج ها، ساحل شنی و صخره ای و موج فشان ها یا فواره طبیعی آب در ساحل صخره ای چابهار همراه با امواج زیبا و پرواز چندین متری آب در هوا برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است.

وجود ساحل مرجانی و ماسه ای مزیت توسعه گردشگری دریایی در چابهار

وجود ساحل مرجانی، ماسه ای، صخره ای وشنی در دریای عمان (سواحل مکران) محدوده آب های ساحلی چابهار و کنارک با قابلیت های زیست محیطی بالا، مزیت های زیادی در زمینه توسعه گردشگری دریایی در این منطقه دارد و مسافران نوروزی بیشترین بازدیدها را داشته اند.

منطقه آزاد چابهار توسعه می‌یابد

لایحه توسعه منطقه آزاد چابهار، محدوده فعلی 14 هزار هکتاری بدون مرز آن را به 67 هزار هکتار افزایش می‌دهد چابهارمنطقه آزاد چابهار توسعه می‌یابد.

9 / هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها با کشورهای همجوار در چابهار نداریم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها با کشورهای همجوار نظیر افغانستان محصور در خشکی نداریم و تمام کشورهای آسیای میانه می توانند از فرصت های بی نظیر این منطقه استفاده کنند.

چابهار؛ اصلی ترین کانون فعالیت در سواحل مکران

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار تنها بندر اقیانوسیه ایران و از اهمیت فراوانی برخوردار است. 

«خوشا مکران و نقش بی مثالش»؛ شعار هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از انتخاب شعار «خوشا مکران و نقش بی مثالش» برای هشتمین دوره جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

صدای پای توسعه «مکران»

دریای عمان و سواحل مکران یک گنج کشف نشده است و بسیاری از کشورها، سازمان ها و نهادها اقدام به سرمایه گذاری و انعقاد توافقنامه هایی در بندر چابهار کرده اند که از آن جمله می توان به توافقنامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان به منظور توسعه این بندر اشاره کرد.

آخرین اخبار آرشیو