پنج‌شنبه 4 بهمن 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «سواحل مکران» - تعداد یافته ها 11 مورد

«خوشا مکران و نقش بی مثالش»؛ شعار هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از انتخاب شعار «خوشا مکران و نقش بی مثالش» برای هشتمین دوره جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

صدای پای توسعه «مکران»

دریای عمان و سواحل مکران یک گنج کشف نشده است و بسیاری از کشورها، سازمان ها و نهادها اقدام به سرمایه گذاری و انعقاد توافقنامه هایی در بندر چابهار کرده اند که از آن جمله می توان به توافقنامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان به منظور توسعه این بندر اشاره کرد.

ضرورت تکمیل زیرساخت ها، تضمین امنیت سرمایه گذاری در چابهار

منطقه چابهار به لحاظ داشتن پتانسیل های ترانزیتی، صنعتی، تجاری، گردشگری و حتی کشاورزی برخوردار از موقعیت ممتازی است و می تواند نقش مهمی را در اقتصاد محلی و ملی و در سطح منطقه ایفا کند اما تحقق کامل آن نیازمند تکمیل هر چه سریعتر زیرساخت جاده ای، ریلی و هوایی است.

شرایط مناسب چابهار برای ۱۰ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای

وزیر جهاد کشاورزی از ظرفیت گسترده سواحل مکران برای پرورش ماهی در دریا و پرورش میگو و همچنین امکان ۱۰ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای و ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در چابهار خبر داد.

حل مسائل سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است، گفت: این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

برگزاری دوره های جدید آموزشی ـ تولیدی در چابهار

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف ایجاد اشتغال و در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان، این مدیریت اقدام به برگزاری دور جدید کلاسهای آموزشی ـ تولیدی برای متقاضیان کار نموده است.

کشتی 72 هزار تنی ذرت در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین کشتی ذرت فله ای با 72 هزار تن بار در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگرفته و در حال تخلیه بار است.

سواحل مکران میان بـُر ایران برای رسیدن به توسعه

صندوق کارآفرینی امید با حمایت از کسب و کارهای خانگی، خویش فرمایی و کارآفرینی منطقه مکران طی چهار سال اخیر، مجموعاً بیش از ۲۲۰۰ مورد تسهیلات با مبلغی نزدیک به ۲۳۰ میلیارد ریال برای این منظور پرداخت کرده است.

ظرفیت‌های سواحل جنوب شرقی ایران (مکران)

این مقاله تلاش دارد جایگاه سواحل جنوب شرق (سواحل مکران) را که بندر چابهار نیز در آن واقع‌شده است از منظر استراتژیک و ژئواکونومیک بررسی نموده و به تبیین مزیت‌های سیاسی-اقتصادی این منطقه برای جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

سواحل مکران دروازه طلایی کشور برای توسعه صادرات

مجاورت سواحل مکران با آب‌های آزاد بین‌المللی می تواند به عنوان یک مزیت مهم صادرات محصولات پتروشیمی کشورمان را تسهیل کند.

آخرین اخبار آرشیو