دوشنبه 26 آذر 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «هند» - تعداد یافته ها 28 مورد

هند و چشم انداز روشن آسیای میانه

هند در سالهای اخیر در تلاش برای دستیابی به منافع اقتصادی بیشتر در جهان بشدت رقابتی امروز و همچنین عقب نماندن از چین که با انجام طرح های متعدد به بسط نفوذ خود در منطقه اقدام کرده است توجه ویژه ای به آسیای میانه هم به عنوان یک بازار گسترده و هم مسیر دسترسی به اروپا دارد.

هند خواهان توسعه چابهار است

ویجی گوخال معاون وزیر امور خارجه هند اعلام کرد که کشورش به دنبال توسعه چابهار به عنوان دروازه ارتباط با افغانستان و آسیای مرکزی است.

اعتنایی به سنگ اندازی آمریکا در اجرای توافقنامه چابهار نمی کنیم

قائم مقام وزیر خارجه هند گفت: کشورش به شایعات درباره سنگ اندازی آمریکا بر سر راه قرارداد چابهار اعتنایی نمی‌کند.

چابهار؛ بهارستان سرمایه گذاری

توافقنامه سه‌جانبه ترانزیتی چابهار خردادماه سال 95 میان رؤسای جمهور ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هند به امضا رسید و دبیرخانه دائمی آن با موافقت طرفین در ایران قرار گرفت. هدف از امضای این توافقنامه ایجاد دالان ترانزیتی و اتصال هند به چابهار و افغانستان و اتصال هر سه کشور به قفقاز و شرق اروپا بود. امنیت، ثبات و توسعه منطقه نیز هدف مهم دیگر موافقت نامه بود.

هند به توسعه بندر چابهار تعهد کامل دارد

قائم مقام وزیر خارجه هندوستان و فرستاده ویژه این کشور با تاکید بر اینکه دولت کشورش تعهد کامل دارد تا موافقت‌نامه چابهار را اجرایی کند، خاطرنشان کرد: ما گام به گام ایده‌های موجود در این زمینه را بررسی خواهیم کرد و اقدامات را مرحله به مرحله پیش می‌بریم.

آغاز بهره‌برداری موقت هند از چابهار تا دو هفته آینده

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که با پیگیری‌های انجام شده در رسیدن کار به مراحل پایانی خود بهره‌برداری موقت شرکت هندی از بندر چابهار حداکثر ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

علاقمندی فرستاده‌های افغانستان و هند در به سرانجام رساندن موافقت نامه چابهار

معاون وزیر هندوستان با اشاره به نقش این کشور در ترانزیت گفت: هندوستان به عنوان بنیانگذار کریدور شمال جنوب و امضاکننده کنوانسیون عشق آباد است. ما صادرات گندم و دیگر کالاها را به افغانستان انجام می‌دهیم که این نشست گام مهمی در توسعه آ‌ن است.

افزایش تلاش‌های هند و ایران برای توسعه بندر چابهار

رسانه‌های هندی اعلام کردند در آستانه اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تلاش‌های دهلی‌نو و تهران برای عملیاتی‌کردن طرح توسعه بندر چابهار چند برابر شده است.

توسعه همکاری های بندری و دریایی ایران و هند

به منظور توسعه همکاری های تخصصی بندری و دریایی ایران با کشور هند، نشست مشترک با معاون وزیر کشتیرانی هند و مدیران بنادر اصلی این کشور برگزار شد.

سرمایه گذاری هندی ها در چابهار با محوریت یورو

ایران در توافق با هندوستان برای عملیاتی کردن پروژه‌ ها در بندر چابهار بر اخذ ضمانت‌ نامه بانکی به یورو پافشاری کرده‌ است.

آخرین اخبار آرشیو