سه شنبه 24 مهر 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «هند» - تعداد یافته ها 25 مورد

افزایش تلاش‌های هند و ایران برای توسعه بندر چابهار

رسانه‌های هندی اعلام کردند در آستانه اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تلاش‌های دهلی‌نو و تهران برای عملیاتی‌کردن طرح توسعه بندر چابهار چند برابر شده است.

توسعه همکاری های بندری و دریایی ایران و هند

به منظور توسعه همکاری های تخصصی بندری و دریایی ایران با کشور هند، نشست مشترک با معاون وزیر کشتیرانی هند و مدیران بنادر اصلی این کشور برگزار شد.

سرمایه گذاری هندی ها در چابهار با محوریت یورو

ایران در توافق با هندوستان برای عملیاتی کردن پروژه‌ ها در بندر چابهار بر اخذ ضمانت‌ نامه بانکی به یورو پافشاری کرده‌ است.

فرصت طلایی توسعه چابهار برای هندی ها

اگرچه انجام مذاکره میان ایران و هند برای توسعه بندر چابهار سال‌ها مطرح بوده است، اما پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌های غرب علیه ایران بود که تلاش هند برای مشارکت در توسعه بندرچابهار افزایش یافت تا این موقعیت و فرصت طلایی به رقبای دیگر نظیر چین داده نشود؛

اهمیت وِیژه چابهار در توسعه روابط اقتصادی کابل و دهلی نو

نقش و اهمیت بندر راهبردی چابهار ایران به قدری برای توسعه روابط تجاری افغانستان و هند زیاد است که به گفته تحلیلگران، این دو کشور حاضر نیستند تحت تاثیر تحریم های آمریکا از مزایای اقتصادی این بندر کنار بکشند.

بانک UCO هند آماده ایجاد شبکه پرداخت با ایران

دولت هند امروز تصمیم گرفت تا از این پس هزینه واردات نفت از ایران را به روپیه و از طریق شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی پرداخت کند.

توسعه روابط هند با افغانستان از طریق چابهار

نارندرا مودی نخست وزیر هند در دیدار بااشرف غنی رییس جمهوری افغانستان بر توسعه روابط اقتصادی از طریق بندر چابهار به توافق رسیدند.

سواحل مکران در مدار توسعه | چرا ورود هندی‌ها به چابهار مهم است؟

سرمایه‌گذاری هندی‌ها در چابهار بهترین راه برای تکمیل به‌ موقع زیرساخت‌ها و پسکرانه‌‌های این بندر و وارد شدن آن به گود رقابت منطقه‌ای با رقیبان است.

چابهار نماد همکاری سه جانبه میان ایران، هند و افغانستان

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران که در راس هیاتی برای شرکت در اجلاس سه جانبه معاونین وزارت خارجه هند، افغانستان و ایران به کابل پایتخت افغانستان آمده است، همکاری این سه کشور را در حوزه چابهار نمادی از تجلی هم افزایی در سطح منطقه خواند.

توافق چابهار، گام مهمی در رونق اقتصادی ایران و منطقه

عملی شدن توافق ایران و هند در باره توسعه بندر راهبردی چابهار در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به دهلی نو، بر خلاف برخی ادعاهای مطرح شده نه تنها نافی منافع ملی نیست بلکه گام بزرگی در رونق اقتصادی ایران و منطقه، بخصوص در شرایط حساس فعلی و تحریم ارزیابی می شود.

آخرین اخبار آرشیو