جستجو به دنبال کلید واژه «هند» - تعداد یافته ها 11 مورد

هند به دنبال سرمایه‌گذاری در هندوستان ایران!

هندی‌ها عزم خود را برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار جزم کرده‌اند و اخیرا سفیر هند گفته که به دنبال تامین فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری در چابهار هستند.

همایش علمی بررسی نقش چابهار در توسعه افغانستان

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در این همایش گفت: بندر چابهار ارزان‌ترین و نزدیک ترین راه برای انتقال کالا‌های افغان از طریق آب‌های آزاد است.

اختصاص ۱۲۰۰ هکتار زمین به سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی

در نشست مشترک معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، سفیر هند در ایران، مسئولان پتروشیمی نگین مکران، نماینده وزارت امور خارجه و اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان موضوعات مختلفی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

درباره برجام، مباحث مربوط به انرژی و چابهار با همتای هندی گفت‌وگو کردم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: با همتای هندی خود درباره اقدامات اخیر ایران در رابطه با برجام، مباحث مربوط به انرژی، بندر چابهار و اوضاع منطقه از جمله افغانستان گفت‌وگو کرده است.

معافیت بندر چابهار از تحریم ها به نفع اقتصاد افغانستان است

کارشناس سیاسی افغانستان گفت: معافیت بندر چابهار ایران از تحریم های امریکا به نفع اقتصاد افغانستان است.

روزنامه هندی خواستار ایستادگی دهلی در مقابل فشارهای آمریکا شد

یک روزنامه هندی روز دوشنبه نوشت که دهلی نو باید برای حفظ روابط خود با کشورهای منطقه درمقابل فشارهای آمریکا مرتبط با تحریم‌های کاخ سفید علیه ایران ایستادگی کند.

سفر ظریف به هند؛ پویایی دیپلماسی منطقه ای ایران

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات هند عازم دهلی نو شد.

محموله برنج هند از مسیر چابهار به افغانستان ارسال می شود

اتاق تجارت و بازرگانی افغانستان می‌گوید، طی چند روز آینده محموله بزرگ برنج خریداری شده از هند از راه بندر چابهار وارد افغانستان می شود.

تحریم های آمریکا علیه ایران به مردم عادی هند آسیب می زند

سفیر هند در واشنگتن اعلام کرد: تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باعث افزایش بهای نفت و بالا رفتن تورم در هند می شود و به مردم عادی کشورمان آسیب می زند.

چابهار، شاخص ماندگار همکاری ایران و هند در سالی که گذشت

نتیجه چندین سال تلاش و همکاری ایران و هند در بندر چابهار سال 1397 به ثمر نشست و آن را به عنوان شاخصی برجسته در حوزه تعامل منطقه ای در تقویم دو کشور ماندگار کرد و البته سال گذشته رخدادهای دیگری هم شکل گرفت که برای دو کشور اهمیتی مشترک داشت.

آخرین اخبار آرشیو