چهارشنبه 21 آذر 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «مناطق آزاد جدید» - تعداد یافته ها 6 مورد

۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی ایجاد می‌شود

نمایندگان مردم در خانه ملت با ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند.

مناطق آزاد جدید، شاخصه ایجاد امنیت در مرزها

در حال حاضر هفت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی فعال و منطقه آزاد فرودگاه امام در کشور فعالیت می کنند. با نگاهی به این هشت منطقه به جز منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) که در پایتخت واقع شده است، مابقی این مناطق در کمربند مرزی کشور ایجاد گردیده‌اند؛ در شمال کشور منطقه آزاد انزلی، در شمال غربی کشور منطقه آزاد ارس و ماکو، در جنوب غربی کشور منطقه آزاد اروند، در جزایر جنوبی کشور منطقه آزاد قشم و کیش و در جنوب شرقی کشور منطقه آزاد چابهار قرار گرفته است.

مناطق آزاد ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور و اشتغال را افزایش داده‌اند

نمایندگان موافق ایجاد مناطق آزاد به تشریح دلایلی همچون افزایش ورود سرمایه‌گذاران خارجی، انتقال تکنولوژی و افزایش اشتغال پرداختند.

بازتاب خبر | تصویب کلیات لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد و 12 منطقه ویژه اقتصادی جدید

در جلسه 238 از دوره دهم مجلس شورای اسلامی که در روز چهارشنبه 7 شهریورماه 97 به ریاست علی لاریجانی برگزار شد؛ کلیات کلیات لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی به تصویب رسید.

موشن گرافی | توسعه و شکوفایی اقتصاد در مناطق همجوار و مرزی با مناطق آزاد جدید

یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی که در لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید در پیش گرفته شده؛ پایان دادن به غفلت افزایش ارتباطات با همسایگان است با این توضیح که ایران دومین کشور پر همسایه دنیا است.

لایحه مناطق آزاد جدید هفته آینده به رای گذاشته می شود

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی جدید با توجه ویژه نمایندگان طی هفته آینده در کمیسیون تخصصی به رای گذاشته شده و پس از آن در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

آخرین اخبار آرشیو