دوشنبه 6 خرداد 1398
جستجو به دنبال کلید واژه «محمدجواد ظریف» - تعداد یافته ها 9 مورد

چابهار عامل پیوند اقتصاد چین و پاکستان به ایران

در نشست وزیر امور خارجه با مدیران منطقه آزاد چابهار، افزایش ۴۸ درصدی ثبت شرکت های خارجی در دوره پسابرجام، ظرفیت پیوند چابهار با طرح سیپک چین و پاکستان برای افزایش قدرت چانه زنی اقتصاد ایران در سطح بین الملل، جایگاه آف شور بانک در این منطقه تشریح و تببین شد.

چابهار و گوادر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چابهار وگوادردر همجوار یکدیگر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند و می توانند با هم افزایی توسعه منطقه را رقم زنند.

وزیر امور خارجه کشورمان در رأس هیأتی به چابهار سفر کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (دوم خرداد)، در رأس هیأتی به منظور بازدید از پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های شهرستان چابهار و بازدید از بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری وارد شهرستان چابهار شد . 

نیاز کشور به دکتر ظریف در صحنه سیاست ضروری است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به استعفای وزیر امورخارجه گفت: نباید دکتر ظریف از صحنه سیاست خارجی ما خارج شود.

همکاری استراتژیک از مهم ترین مزایای چابهار است

استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو هندوستان گفت: ایجاد فضای ارتباطی هند با ایران و همکاری های استراتژیک باز مهم ترین مزایای پروژه چابهار محسوب می شود چرا که اگر زیرساخت های اقتصادی نباشد همکاری استراتژیک شکل نمی گیرد.

هندی های برای گسترش همکاری در چابهار جدی هستند

سفیر ایران در هند گفت: هندی ها برای گسترش همکاری ها در بندر چابهار اراده جدی دارند و برای سرمایه گذاری در این بندر سقفی تعیین نکرده اند.

بیش از 400 شرکت از 15 کشور در چابهار به ثبت رسید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از ثبت بیش از سه هزار شرکت در این منطقه خبر داد و گفت: از این تعداد 400 شرکت از 15 کشور مختلف به ثبت رسید.

چابهار؛ دروازه بازرگانی منطقه ای ایران، هند و آسیای مرکزی

خبرگزاری ایندیا تایمز به فرصت گرانبهای همکاری های منطقه ای میان هند، ایران و آسیای مرکزی اشاره کرد و نوشت که طرح‌ بزرگ بین المللی چابهار مسیر همکاری این منطقه و اروپا را ممکن می سازد.

رسانه هندی از سفر ظریف به هند در هفته جاری خبر داد

یک رسانه هندی نوشت؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته جاری برای شرکت در نشست سالانه «ریسینا» عازم هند خواهد شد و دیدارهایی نیز با مقامات عالی این کشور خواهد داشت.