جستجو به دنبال کلید واژه «اقتصاد 24» - تعداد یافته ها 34 مورد

ساخت فرودگاه بین المللی چابهار کلید خورد / استراتژیک‌ترین منطقه کشور به حمل و نقل هوایی تجهیز می‌شود

با مجوز شورایعالی مناطق آزاد که اخیرا به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد، احداث فرودگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار کلید خورد و در این راستا قرار است از سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای ساخت این فرودگاه کمک گرفت.

منطقه آزاد مغری نقطه همکاری استراتژیک ارمنستان و ایران

ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری برای هر دو کشور ارمنستان و ایران حائز اهمیت است، زیرا در مرز ایران قرار دارد و این به‌عنوان انگیزه دیگری برای تشدید روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور و در نتیجه تقویت همکاری‌های موجود خواهد بود.

احداث ۵ واحد پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار / ساخت واحد فولاد چابهار طبق برنامه پیش می‌رود

مدیر امور بازرگانی سازمان منطقه آزاد چابهار در رابطه با پیشرفت پروژه‌های ساخت مجتمع‌های فولاد و پتروشیمی در این منطقه گفت: سال آینده یکی از ۵ واحد پتروشیمی افتتاح و همچنین مشکل تأمین ارز حل خواهد شد؛ فولاد چابهار نیز در زمان‌بندی مقرر افتتاح می‌شود.

تورهای مشترک میان مناطق آزاد راهی برای توسعه گردشگری / کشتی‌های کروز در راه مناطق آزاد

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران بخش گردشگری در نظر گرفته شده است به صورتی که بوروکراسی های پیچیده اداری را نخواهد داشت و سرمایه گذاران به سهولت می توانند پروژه صدور مجوز را بدون صرف زمان زیاد به انجام رسانند.

مناطق آزاد نیجریه، بهشت سرمایه‌گذاران خارجی / تلاش برای تبدیل شدن به مرکز تجارت جهانی

نیجریه به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت قاره آفریقا ۱۲ منطقه فعال آزاد و ۱۳ منطقه آزاد در دست احداث دارد. منطقه آزاد کالابر یکی از این مناطق است که با هدف تبدیل به یک مرکز تجارت جهانی که با هنگ کنگ یا دبی قابل مقایسه باشد، فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

نقش منطقه آزاد چابهار در اقتصاد ملی / برنامه‌های راهبردی قلب توسعه شرق و جنوب ایران

منطقه آزاد چابهار در ابعاد گوناگون از توانمندی های بسیاری برای رشد برخوردار است و از این منظر برای اقتصاد ایران اهمیت ویژه ای دارد. این منطقه مانند سایر مناطق آزاد کشور برای حصول به اهداف و نایل شدن به توسعه پایدار نیازمند تدوین برنامه راهبردی و حرکت در مسیر راهبردهای اصلی است.

جزئیات سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد انزلی

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: آمار سرمایه گذاری ۶ ماهه اول سال ۹۸ نشان می دهد که با وجود محدودیت ها توانسته ایم به اهداف مورد نظر برسیم.

کریدورهای واردات و صادرات در مناطق ویژه اقتصادی

پنج منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارند که در آن موضوعات خدماتی همچون انتقال کالا، عبور خارجی، تقویت و پشتیبانی از صادرات غیرنفتی و همچنین خدمات گمرکی و انبارداری اهم فعالیت‌های این مناطق را شامل می‌شود.

عامل موفقیت مناطق آزاد تجاری در امارات چیست؟ / جبل علی چگونه به قطب مناطق آزاد جهان تبدیل شد؟

دلایل زیادی برای موفقیت یا عدم موفقیت مناطق آزاد وجود دارد؛ یکی از آنها نحوه اداره این مناطق است که نقش مهمی در پیشبرد اهداف و مدیریت در آنها ایفا می‌کند. یکی از دلایل موفقیت منطقه آزاد جبل‌علی را می توان در ثبات و کیفیت مدیریت آن دانست.

فریلنسرها بخوانند؛ همایش اصول آزادکاری در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

منطقه آزاد انزلی با برپایی همایش اصول آزاد کاری در نظر دارد علاقه مندان به خود اشتغالی و فعالان این حوزه را برای آموزش راه و روش این نوع فعالیت و توانمندی بیشتر گردهم آورد.